آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۲ آبان ۱۳۹۸ , Thursday 24 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 1208
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۸ آذر, ۱۳۹۳ - ۱۳:۰۶
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان > حوادث
 •   

  ۸۱ باند مواد مخدر در آذربایجان غربی متلاشی شد

  آوای شمال/ سردار شرفی روز سه شنبه در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر سلماس افزود: در سال جاری افزون بر سه هزار و ۲۰۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر کشف و سه هزار و ۸۰۰ نفر قاچاقچی و توزیع کننده مواد مخدر نیز دستگیر و تحویل مقام قضایی شده اند که این آمار تلاش […]

  آوای شمال/ سردار شرفی روز سه شنبه در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر سلماس افزود: در سال جاری افزون بر سه هزار و ۲۰۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر کشف و سه هزار و ۸۰۰ نفر قاچاقچی و توزیع کننده مواد مخدر نیز دستگیر و تحویل مقام قضایی شده اند که این آمار تلاش بی وقفه و شبانه روزی پلیس در مبارزه با سوداگران مرگ را نشان می دهد.

  وی اضافه کرد: در کنار مبارزه با قاچاقچیان مواد مخدر و جمع آوری معتادان، برنامه ریزی های خوبی نیز با همراهی نهادهای دولتی و خصوص مرتبط در راستای درمان معتادان انجام داده ایم و توسعه مراکز درمانی نیز در همین راستا در آذربایجان غربی صورت گرفته است.

  وی اظهار کرد: در همین راستا شمار مراکز درمانی معتادان از ۷۴ مرکز درمانی دولتی و خصوصی در استان در دو سال گذشته به ۱۰۴ مرکز درمانی در حال حاضر افزایش یافته است.

  فرمانده انتظامی آذربایجان غربی ادامه داد: بر اساس آمارهای موجود بیش از ۱۹ هزار نفر از اقشار مختلف مردم با مراجعه به این مراکز و قرار گرفتن در چرخه درمان، تحت مداوا قرار گرفته و سلامتی خود را بازیافته اند.

  سردار شرفی گفت: در زمینه درمان و پیشگیری طرح هایی توسط نیروی انتظامی در دست اجراست که بر اساس آن باید هشت درصد مردم جامعه زیر پوشش آموزش مهارت های زندگی قرار گیرند که بر همین اساس فرماندهی انتظامی استان توانسته است در یک سال گذشته، این میزان را به ۱۶ درصد افزایش دهد.

  وی افزود: از آغاز سال جاری تاکنون نزدیک به ۲۰۰ هزار نفر از آحاد مختلف مردم در آذربایجان غربی آموزش هایی را در حوزه مقابله با شیوع استفاده از مواد مخدر قرار گرفته اند.

  سرهنگ حسین رمزی فرمانده انتظامی سلماس نیز در این جلسه از کشف ۲۵ کیلوگرم مواد مخدر در سه ماهه گذشته در این شهرستان خبر داد و گفت: در این مدت ۱۴۸ نفر توزیع کننده و قاچاقچی مواد مخدر به همراه ۴۷ دستگاه خودرو دستگیر و توقیف شده اند.

  در ادامه این جلسه با حضور مسئولان استان و شهرستان، نخستین مرکز کمپ ترک اعتیاد سلماس افتتاح شد.

  این مرکز با هزینه یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریالی ازسوی بخش خصوصی در زمینی به مساحت شش هزار متر مربع و زیر بنای ۵۶۵ متر مربع در ۱۵ کیلومتری جاده سلماس به تبریز ساخته شده و ظرفیت پذیرش آن ۶۰ نفر است.

  سلماس یکی از شهرهای شمال استان آذربایجان غربی است که ۹۰ کیلومتر با مرکز این استان فاصله دارد. 

  برچسب ها :

  نظرات