آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸ , Tuesday 15 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 11963
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۶ اسفند, ۱۳۹۳ - ۰۹:۱۰
 • شما اینجا هستید :حوادث
 •   

  ۱۲۲ کارگر تایلندی در سرزمین اشغالی و در شب جان باختند!

  آوای شمال/ تازه ترین گزارش دیده بان حقوق بشر، بحث در خصوص مرگ ۱۲۲ کارگر تایلندی در سرزمین های اشغالی و این که آیا این کارگران به وسیله صهیونیست ها کشته شده و یا براثر سندروم مرموز مرگ ناگهانی در شب جان باخته اند را افزایش داد.  روزنامه نیشن تایلند روز جمعه نوشت که تناقضی […]

  آوای شمال/ تازه ترین گزارش دیده بان حقوق بشر، بحث در خصوص مرگ ۱۲۲ کارگر تایلندی در سرزمین های اشغالی و این که آیا این کارگران به وسیله صهیونیست ها کشته شده و یا براثر سندروم مرموز مرگ ناگهانی در شب جان باخته اند را افزایش داد.

   روزنامه نیشن تایلند روز جمعه نوشت که تناقضی بین گزارش دیده بان حقوق بشر و اظهارات دولت تایلند و رژیم صهیونیستی در خصوص مرگ این افراد وجود دارد.

  براساس این گزارش، در فاصله سال های ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۳ در مجموع ۱۲۲ کارگر تایلندی در سرزمین های اشغالی جان باخته اند که ۴۳ مورد از آنها بر اثر مرگ شبانه و در خواب بوده است.

  فیل روبرتسون، معاون بخش آسیایی دیده بان حقوق بشر، گفت که دلایل وقوع این قبیل مرگ ها به وسیله دولت تایلند و یا رژیم صهیونیستی هرگز مورد تحقیق قرار نگرفته اند.

  روبرتسون با استناد به یک مصاحبه، گفت که ۱۷۳ کارگر تایلندی مصاحبه شده به وسیله یک سازمان غیردولتی نسبت به ساعات کار طولانی، پرداخت حقوق کم و زیر حداقل دستمزد و همچنین دریافت نکردن تجهیزاتی که خود را از آسیب های نیش پشه در سرزمین های اشغالی حفظ کنند، گلایه کرده بودند.

   در حال حاضر ۲۳ تا ۲۷ هزار کارگر تایلندی در سرزمین های اشغالی به وسیله صهیونیست ها به خدمت گرفته شده اند.

  گزارش دیده بان حقوق بشر در حالی نسبت به مرگ این تایلندی ها به قطعیت نرسیده است که دولت تایلند و رژیم صهیونیستی تاکنون پاسخ روشنی برای مرگ این افراد عنوان نکرده اند.

  علاوه بر ذکر نکردن دلیل مرگ این افراد، ارائه آمار مختلف توسط تایلند و رژیم اشغالگر قدس، این ذهنیت را به وجود می آورد که به صورت واقعی تعداد تایلندی هایی که به وسیله رژیم صهیونیستی به کار گرفته شده اند نیز نامشخص است.

   دیده بان حقوق بشر بهمن ماه امسال نیز از ظلم کارفرمایان صهیونیست به کارگران تایلندی خبر داده بود. این کارگران در مزارع سرزمین های اشغالی و در شرایط سخت و طاقت فرسا مورد سوء استفاده صهیونیست ها قرار می گیرند.

  برچسب ها :

  نظرات