آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸ , Wednesday 13 November 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 1194
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۸ آذر, ۱۳۹۳ - ۱۲:۴۳
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > حوادث
 •   

  گریه نوزاد دزفولی بعد از صدور گواهی فوت

  آوای شمال/ «علیرضا سلیم‌ پور» پدر نوزاد روز یکشنبه گفت: درحالی برای این نوزاد دختر گواهی فوت صادر شد که او نفس می‌کشید و گریه می‌کرد. وی افزود: در ساعت سه بامداد ٢٨ آبان‌ماه همسرم که شش‌ماهه حامله بود به دلیل درد زودهنگام زایمان به بیمارستان دزفول منتقل شد اما پس از زایمان اعلام شد […]

  آوای شمال/ «علیرضا سلیم‌ پور» پدر نوزاد روز یکشنبه گفت: درحالی برای این نوزاد دختر گواهی فوت صادر شد که او نفس می‌کشید و گریه می‌کرد.

  وی افزود: در ساعت سه بامداد ٢٨ آبان‌ماه همسرم که شش‌ماهه حامله بود به دلیل درد زودهنگام زایمان به بیمارستان دزفول منتقل شد اما پس از زایمان اعلام شد که نوزاد مرده متولد شده است.

  سلیم‌پور افزود: پس از صدور گواهی فوت برای فرزندم از سوی پزشک بخش زایمان، نوزاد را درون کیسه‌ای از بخش زایمان تحویل گرفته و درحالی‌که عازم قبرستان برای خاکسپاری بودیم صدای گریه نوزاد ما را متوجه خود کرد.

  وی اظهار داشت: نوزاد را درحالی‌که درون کیسه دست و پا می‌زد و گریه می‌کرد مجددا تحویل بخش زایمان دادیم که به بخش مراقبت‌های ویژه و در اتاق شیشه‌ای ویژه نوزادان منتقل شد اما پس از حدود ١٠ ساعت مجددا جسد بی‌جان نوزاد را تحویل دادند و گواهی دفن برای آن صادر کردند.

  سلیم‌پور افزود: در اعتراض به اهمال کارکنان بخش زایمان به ریاست بیمارستان بزرگ دزفول مراجعه کردم اما پاسخ قانع‌کننده‌ای دریافت نکردم.

  رئیس بیمارستان بزرگ دزفول نیز گفت: جنین یادشده در ٢٣ هفتگی (شش‌ماهگی) سقط شده که به دلیل تکامل نیافتن اعضای بدن شانس زنده ماندن نداشت. وی گفت: در این حادثه هیچ‌گونه سهل‌انگاری از طرف پرسنل بیمارستان صورت نگرفته اما باید حداقل پنج ساعت پس از فوت، جسد نوزاد تحویل خانواده می‌شد.

  ترابی‌نیا افزود: به دلیل جوان بودن اعضای بدن نوزاد ممکن است قلب نوزاد بر اثر ضربه دوباره به تپش درآمده و دوباره ایست کند اما به هرحال این نوزاد زنده نمی‌ماند.

  وی اظهار داشت: برای این‌که چنین اتفاقی مجددا رخ ندهد به کارکنان بخش زایمان بیمارستان تذکر داده شده تا از این پس بعد از ١٠ ساعت از زمان فوت، جسد را تحویل دهند.
  رئیس بیمارستان بزرگ دزفول گفت: به دنبال بروز این حادثه و به منظور دقت بیشتر مقرر شد از این پس گواهی فوت نیز با تأیید دو پزشک صادر شود.

  برچسب ها :

  نظرات