آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۸ , Thursday 21 November 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 11845
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۶ اسفند, ۱۳۹۳ - ۰۵:۵۵
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > اقتصادی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  سناتور متهم به فساد مالی: من هستم و جایی نمی‌روم

  آوای شمال/ «رابرت منندز»، سناتور ضد ایرانی و طراح تحریم‌هایی علیه این کشور پس از گزارش‌هایی مبنی بر اینکه وزارت دادگستری آمریکا در حال تنظیم اتهامات فساد علیه او است گفت علی‌رغم این اتهامات از میدان به در نخواهد شد. آقای «منندز» متهم است که از اختیارات دفترش برای تبلیغ به نفع یکی از دوستانش […]

  آوای شمال/ «رابرت منندز»، سناتور ضد ایرانی و طراح تحریم‌هایی علیه این کشور پس از گزارش‌هایی مبنی بر اینکه وزارت دادگستری آمریکا در حال تنظیم اتهامات فساد علیه او است گفت علی‌رغم این اتهامات از میدان به در نخواهد شد.

  آقای «منندز» متهم است که از اختیارات دفترش برای تبلیغ به نفع یکی از دوستانش به نام «سالومون ملگن»، یک چشم‌پزشک اهل «فلوریدار» سوءاستفاده کرده است. 

  خبرگزاری سی‌ان‌آن گزارش داده بود دادستان‌ها در حال بررسی سفرهای هوایی هستند که «منندز» برای حضور در میهمانی‌های آقای «ملگن» در ویلایی در «جمهوری دومینیک» انجام داده است.

  گفته می‌شود منندز بعداً که متوجه شده تحت تعقیب است مبلغ ۵۸ هزار دلار برای این سفرها به «ملگن» بازگردانده است.   

  تحقیقات قضایی درباره منندز به علاوه در تلاش برای پاسخ به این پرسش است که آیا وی از موقعیت خود برای حفظ منافع تجاری «ملگن» استفاده کرده است یا خیر. این سناتور دموکرات خواستار کمک مالی آمریکا برای خرید تجهیزات پایش بندر برای جمهوری دومینیک شده بود.

  در آن زمان شرکت ملکن قراردادی برای تأمین این تجهیزات برای جمهوری دومینیک داشته است.

  منندز در پاسخ به این اتهامات به خبرنگاران گفت: «من همیشه و هر روز برای این موضوعات برای مردم کشورم جنگیده‌ام. من چنین فردی هستم و جایی نمی‌روم».

  این سناتور آمریکایی در ادامه برای پاسخ به پرسش رسانه‌ها نماند و درباره دلیل آن گفت: «چون تحقیقات ادامه دارند.»

  «رابرت منندز» نویسنده یکی از طرح‌های ضد ایرانی است که مذاکره‌کنندگان آمریکا را به فشار بیشتر بر ایران ترغیب می‌کند. رسانه‌های مستقل در ماه‌های گذشته گزارش‌های مختلفی از حمایت مالی صهیونیست‌ها و گروه‌های ایران‌ستیز از «منندز» منتشر کرده‌اند.

  به عنوان مثال، هفته گذشته یک رسانه بین‌المللی گزارش داده بود وی مبلغ ۲۵ هزار دلار از گروهک منافقین کمک مالی دریافت کرده است.

  برچسب ها :

  نظرات