آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ , Monday 14 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 11776
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۴ اسفند, ۱۳۹۳ - ۰۷:۱۸
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  تیم هسته ای نه تمایل و نه اجازه دارد که توافق بد امضا کند

  آوای شمال/ با اشاره به ویژگی های یک توافق خوب در مذاکرات هسته ای، گفت: باید در پایان این مذاکرات حقوق ایران بر طبق NPT به رسمیت شناخته شود و ایران از تمامی امتیازات این معاهده برخوردار شود. کاشناس مسائل سیاسی، برداشته شدن کامل تحریم ها از دیگر شروط توافق خوب دانست و گفت: در […]

  آوای شمال/ با اشاره به ویژگی های یک توافق خوب در مذاکرات هسته ای، گفت: باید در پایان این مذاکرات حقوق ایران بر طبق NPT به رسمیت شناخته شود و ایران از تمامی امتیازات این معاهده برخوردار شود.

  کاشناس مسائل سیاسی، برداشته شدن کامل تحریم ها از دیگر شروط توافق خوب دانست و گفت: در این توافق تحریم های غرب باید به طور کامل برداشته شود و  هیچ موضوع دیگری غیر از مسئله هسته ای در توافق فیمابین نباید مطرح شود.

  وی افزود: توافق بد، توافقی است که ما از امتیازاتی که کشورهای عضو NPT برخوردار هستند محروم شویم، مثلا در مورد تعداد سانتریفیوژها و یا آزاد بودن تحقیقات اتمی برای ایران محدودیت قائل شوند.

  ایمانی با تاکید بر اینکه هیچ توافق بدی نوشته نخواهد شد، گفت: تیم هسته ای ایران نه تمایل دارد و نه اجازه دارد که توافق بد را امضا کند، در نتیجه اگر توافقی امضا شود قطعا توافق خوب است.

  وی با اشاره به استمرار تحریم ها در چند سال اخیر، ادامه داد: غرب روند تحریم را در قبال ایران پیش گرفته و دیگر بیش از این که تحریم کرده نمی تواند تحریم کند؛ لذا غربی ها هر گونه ابزار فشار را برعلیه کشورمان امتحان و برگ های برنده خود را رو کرده اند و اکنون به بن بست رسیده اند و راهی جز توافق ندارند.

  عضو پیشین شورای سردبیری روزنامه رسالت، تصریح کرد: اینکه غربی ها می گویند تحریم ها ایران را پای میز مذاکره کشانده است، دروغ است و این غربی ها هستند که در بن بست قرار گرفته اند و دیگر راهی جز مذاکره روی میز آنان نمانده است.

  ایمانی با تاکید بر اینکه اگر توافقی صورت نگیرد به ضرر غربی ها است، گفت: اگر توافقی صورت نگیرد ایران به سرعت برنامه هسته ای خود را ادامه خواهد داد. همچنانکه اوباما در گزارش اخیر خود به کنگره تاکید کرده است «از زمانی که تحریم ها شروع شده است، تعداد سانتریفیوژهای ایران نیز افزایش یافته است»، بنابراین اگر توافق منتفی شود می توانیم سانتریفیوژهای خود را افزایش ناگهانی و صنایع اتمی خود را چند برابر توسعه دهیم که این موضوع به زیان غربی هاست.

  برچسب ها :

  نظرات