آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸ , Tuesday 15 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 11560
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۳ اسفند, ۱۳۹۳ - ۰۷:۵۲
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  اوباما پاسخ دهن کجی نتانیاهو داده است

  آوای شمال/ احمد بخشایش اردستانی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در واکنش به سخنان اوباما مبنی بر اینکه ایران برای رسیدن به توافق جامع هسته‌ای باید برنامه هسته‌ای خود را دست کم ۱۰ سال متوقف کند، گفت: اوباما گرفتار مباحث داخلی کشور خود شده، زیرا قرار است نتانیاهو بدون دعوت […]

  آوای شمال/ احمد بخشایش اردستانی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در واکنش به سخنان اوباما مبنی بر اینکه ایران برای رسیدن به توافق جامع هسته‌ای باید برنامه هسته‌ای خود را دست کم ۱۰ سال متوقف کند، گفت: اوباما گرفتار مباحث داخلی کشور خود شده، زیرا قرار است نتانیاهو بدون دعوت اوباما و به دعوت جمهوری خواهان در کنگره حضور پیدا کند. ضمن اینکه اقدام نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی دهن‌کجی به اوباماست، تا موضع جمهوری‌خواهان را تقویت کند و می‌کوشد مذاکرات را تحت تأثیر قرار دهد و مانع از توافق نهایی شود.

  وی افزود: اوباما چون طراح توافق هسته‌ای با ایران است و بیشتر از تهران به این توافق نیاز دارد، پاسخ اقدامات نتانیاهو و دخالت‌های وی و افراطی‌گری‌های جمهوری‌خواهان آمریکایی را می‌دهد.

  بخشایش اردستانی اظهار داشت: اوباما پیشنهاد ۱۰ و ۱۵ ساله راستی‌آزمایی برنامه هسته‌ای ایران را ارائه کرده ولی ظاهراً ایران برنامه راستی‌آزمایی ۱۰ ساله را پذیرفته، ولی آمریکایی‌ها می‌کوشند این میزان را به ۱۵ سال برسانند.

  نماینده مردم اردستان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: برداشت اوباما از توافق هسته‌ای با ایران این است که از رسیدن تهران به ساخت بمب هسته‌ای جلوگیری کند و این امر را پیروزی بزرگی برای خود جلوه می‌دهد.

  وی گفت:‌ مقام معظم رهبری فتوا داده‌اند که حرکت در مسیر تولید، انباشت و به کارگیری سلاح هسته‌ای حرام است، اما گویا غرب این موضوع را باور ندارد.

  این عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس افزود: قرار نیست که هیچ توقفی در برنامه هسته‌ای ایران صورت گیرد.

  بخشایش اردستانی اظهار داشت: ایران هیچگاه تحت تأثیر سخنان و فشارهای بیهوده غربی‌ها در خصوص برنامه صلح‌آمیز هسته‌ای قرار نمی‌گیرد، زیرا فعالیت‌هایش را همواره تحت نظر آژانس بین‌المللی انرژی اتمی دنبال کرده است.

  وی با تأکید بر اینکه هیچکس نمی‌تواند مانع از فعالیت‌های هسته‌ای صلح‌آمیز جمهوری اسلامی ایران شود، خاطرنشان کرد: فعالیت‌های هسته‌ای ایران در زمینه تولید اورانیوم ۳.۵درصد با ماشین‌های نسل دو و سه همچنان ادامه پیدا خواهد کرد، چون نیروگاه برق هسته‌ای بوشهر نیازمندی‌هایی دارد که ایران برای پاسخ نیازمندی‌هایش هیچگاه از کسی اجازه نخواهد گرفت.

  این عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس تأکید کرد: سخنان اوباما فقط کارکرد داخلی دارد و پاسخ به اقدامات نتانیاهو و رفتارهای جمهوری‌خواهان و لابی‌ها صهیونیستی حاضر در آمریکاست.

  بخشایش اردستانی ادامه داد: اوباما پاسخ دهن کجی نتانیاهو در پذیرش دعوت جمهوری خواهان برای حضور در کنگره را با عدم دیدار با نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی و همچنین وتوی مصوبات کنگره داده است.

  برچسب ها :

  نظرات