آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ , Tuesday 20 October 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 114840
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱ مرداد, ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۱
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > اخبار برگزیده > اخبار محمودآباد
 •   

  بخشدار مرکزی محمودآباد:

  با برپایی هرگونه مراسم در باغ های روستایی برخوردار می شود/ ضرورت جلوگیری از حضور مهمان غیربومی در روستاها

  بخشدار بخش مرکزی شهرستان محمودآباد با اشاره به شیوع مجدد ویروس منحوس کرونا از تشکیل ستاد اجرایی مقابله با این ویروس در روستاهای این شهرستان خبر داد.

  آوای شمال/ بخشدار بخش مرکزی شهرستان محمودآباد با اشاره به وجود ۴۵ روستا در بخش مرکزی گفت: ما از ابتدا شیوع ویروس کرونا سه جلسه اضطراری با دهیاران برگزار کردیم و موارد مصوب ستاد کرونای شهرستان را به دهیاران ابلاغ و قرار بر این شد دهیاران در سطح روستاها بعنوان رئیس، ستاد کرونای روستاها را با حضور شورا، فرمانده پایگاه مقاومت و نماینده شبکه بهداشت تشکیل دهند.

  غلام رضا رنجبر مهم ترین وظیفه ستاد مقابله با کرونا در روستاها را رصد کردن خانواده های مشکوک و مبتلا به کرونا و انجام اقدامات لازم برای جلوگیری از انشعاب این ویروس منحوس عنوان کرد.

  وی تاکید کرد: پایگاه های مقاومت، بهورزان، دهیاران و شوراها ستاد کرونا در روستاها را فعال و تمامی دستورالعمل‌ها از جمله عدم برگزاری مراسمات را پیگیری و گزارش نمایند.

  بخشدار بخش مرکزی شهرستان محمودآباد از تعطیلی سواحل و شناگاه ها تا اطلاع ثانوی خبر داد و بیان کرد: شهردار و دهیاران روستاهای ساحلی از ورود مسافران و بومیان به ساحل جلوگیری کرده و با نصب بنر در ساحل، به مردم اطلاع رسانی و آنان را از خطرات احتمالی آگاه نمایند.

  رنجبر با بیان اینکه روزانه از طریق بلندگو و آژیر خطر در سطح شهر و روستاها به مردم در رابطه با خطرات ویروس کرونا هشدار داده می‌شود، متذکر شد: برگزاری مراسمات در آرامستان‌های شهری توسط شهرداری‌ها و در روستاها توسط پایگاه‌های مقاومت روستاها پیگیری و نظارت گردد.

  وی با اشاره به تعطیلی کلیه بازارهای هفتگی در مناطق شهری و روستایی محمودآباد بیان داشت: دهیاران و شورا های اسلامی از پذیرش مهمانان غیر بومی در سطح مناطق روستایی به ویژه شهرک‌ها جلوگیری نمایند.

  بخشدار بخش مرکزی محمودآباد خاطرنشان کرد: برگزاری کلیه مراسمات و اجتماعات حتی در باغ‌ها و منازل ممنوع می‌باشد و با متخلفان برخورد خواهد شد.

  رنجبر در پایان ضدعفونی، سم پاشی، آهک پاشی و گندزدایی کوچه‌ها و خیابان‌ها، عدم بازگشایی مساجد و تکایا، جمع‌آوری صحیح زباله‌های عفونی، ممانعت از هرگونه فعالیت ورزشی و جلوگیری از ورود مسافران و افراد غیربومی به روستاهای توریستی را اقدامات انجام شده در راستای مقابله با ویروس منحوس کرونا عنوان کرد.

  برچسب ها :

  نظرات