آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ , Tuesday 20 October 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 114818
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۶ تیر, ۱۳۹۹ - ۰۶:۴۶
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > اخبار استان
 •   

  کاهش ناپایداری همراه با افزایش تدریجی دما از فردا

  معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران گفت: امروز هم انتظار داریم در ساعات بعدازظهر و اوایل شب شاهد رگبارهای پراکنده در آسمان مازندران باشیم و از فردا از میزان ناپایداری آسمان مازندران کاسته می‌شود.

  آوای شمال/ احمد اسدی امروز درباره پیش‌بینی وضعیت جوی مازندران اظهار کرد: همان‌گونه که انتظار داشتیم روز گذشته شاهد رگبار و رعدوبرق‌های شدید و قابل ملاحظه در آسمان مازندران بودیم که بیشترین بارش از بورخیل قائم‌شهر ۱۱۰، اسکندرکلای قائم‌‌شهر ۷۵، بورخانی سوادکوه ۶۰، بازیارخیل ساری ۵۷ ، سوخته‌سرای سوادکوه ۵۱، قراخیل قائم‌شهر ۳۰ و آلاشت و وزرامحله محمودآباد با ۲۷ میلی‌متر بوده است.

  وی افزود: این بارندگی در مناطق شدید بود و موجب جاری شدن روان‌آب شد.

  معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران با بیان اینکه امروز هم انتظار داریم در ساعات بعدازظهر و اوایل شب شاهد رگبارهای پراکنده در آسمان مازندران باشیم، اضافه کرد: از فردا از میزان ناپایداری آسمان مازندران کاسته می‌شود و جو نسبتا پایداری حاکم خواهد شد.

  اسدی تصریح کرد: آسمان استان از فردا تا اواسط هفته آینده عمدتا صاف تا نیمه‌ابری است باتوجه به شرایط فصلی و استقرار جریانات شمالی در ساعات بعدازظهر در ارتفاعات رشد ابر داریم که احتمال رگبار پراکنده دور از انتظار نخواهد بود.

  وی با اعلام اینکه از لحاظ دمایی نیز تغییرات چندان دمایی نداریم، اظهار کرد: از فردا تا اواسط هفته آینده شاهد افزایش تدریجی و محسوس دما خواهیم بود و روزهای گرم تابستانی را در نیمه نخست هفته آینده تجربه خواهیم کرد.

  معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران  در پایان گفت: دریای مازندران امروز و فردا به‌صورت مواج پیش‌بینی می‌شود و برای شنا مناسب نیست.

  برچسب ها :

  نظرات