آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۳ آبان ۱۳۹۹ , Saturday 24 October 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 114810
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۲ تیر, ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۶
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > اخبار محمودآباد
 •   

  رئیس جهاد کشاورزی محمودآباد خبرداد

  آماده باش ۷۵۴ دستگاه کمباین برداشت برنج در محمودآباد

  مدیر جهاد کشاورزی محمودآباد از آماده شده 754 دستگاه کمباین ویژه برداشت برنج در شهرستان محمودآباد خبر داد و گفت: استفاده از این نوع کمباین‌ها سبب سهولت در برداشت شالی می‌شود.

  آوای شمال/ مدیر جهاد کشاورزی شهرستان محمودآباد بیان کرد: با بهره‌گیری از مکانیزاسیون در کشت برنج شاهد افزایش بیش از ۵ درصدی عملکرد این محصول خواهیم بود.

  احمد صادقی با بیان اینکه برنج یکی از محصولات استراتژیک کشاورزی کشور محسوب می‌شود، اظهار کرد: سختی‌ها و تلاش‌های فرآوانی از مرحله کاشت تا برداشت برنج وجود دارد.

  وی خاطرنشان کرد: امسال پیش بینی می شود در ۱۳ هزار هکتار اراضی شالیزاری عملیات کشت مجدد و پرورش رتون انجام شود.

  مدیر جهاد کشاورزی محمودآباد با اشاره به فواید پرورش رتون یادآور شد: محصول حاصل از پرورش رتون دارای کیفیت بالاتر و ارزش غذایی و بازار پسندی بهتری نسبت به کشت اصلی بوده و از ارزش اقتصادی بیشتری برخوردار است.

  صادقی ادامه داد: پبش بینی می شود که امسال بیش از ۱۱۰ هزار تن برنج سفید در کشت اول و دوم (پرورش رتون) ازشالیزارهای این شهرستان تولید و بیش از ۱۰ درصد برداشت به صورت مکانیزه انجام می شود.

  وی از آماده شده ۷۵۴ دستگاه کمباین ویژه برداشت برنج در شهرستان محمودآباد خبر داد و گفت: استفاده از این نوع کمباین‌ها سبب سهولت در برداشت شالی می‌شود.

  مدیر جهاد کشاورزی محمودآباد در پایان کاهش ریزش و افزایش سرعت برداشت محصول افزایش کیفیت برنج در هنگام برداشت نسبت به دیگر روش‌ها، کاهش هزینه برداشت و در نهایت افزایش درآمد برنج‌کاران را از مزایای اسفاده از کمباین ویژه عنوان کرد.

  برچسب ها :

  نظرات