آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸ , Monday 22 July 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 11480
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۲ اسفند, ۱۳۹۳ - ۱۲:۳۹
 • شما اینجا هستید :ورزشی
 •   

  بازگشت پرمدال‌ترین وزنه‌بردار ایران به دنیای قهرمانی

  آوای شمال/ کیانوش رستمی سرانجام تمریناتش را شروع کرد و دست به وزنه برد. او که پس از جام‌جهانی‌ و به خاطر بی‌توجهی مسئولان ورزش کشور گفته بود: «خداحافظ وزنه‌برداری» ۳، ۴ روزی است که تمریناتش را شروع کرده و به قول خودش می‌خواهد با قدرت برگردد و برای ایران افتخار بیاورد. رستمی که پرمدال‌ترین […]

  آوای شمال/ کیانوش رستمی سرانجام تمریناتش را شروع کرد و دست به وزنه برد. او که پس از جام‌جهانی‌ و به خاطر بی‌توجهی مسئولان ورزش کشور گفته بود: «خداحافظ وزنه‌برداری» ۳، ۴ روزی است که تمریناتش را شروع کرده و به قول خودش می‌خواهد با قدرت برگردد و برای ایران افتخار بیاورد.
  رستمی که پرمدال‌ترین وزنه‌بردار ایران به حساب می‌آید (حتی بالاتر از بهداد سلیمی) البته مثل همیشه ناراحت است اما او این بار سعی می‌کند همه چیز را به آینده موکول کند تا تکلیف رئیس فدراسیون وزنه‌‌برداری مشخص شود، به همین دلیل هم هست که می‌گوید: «هر حرفی را باید به زمانش زد. فعلاً وقت ورود به حاشیه نیست.»

  پس بالاخره تمریناتت را شروع کردی؟ با بهداد سلیمی تمرین می‌کنی؟
  نه، تنهایی تمرین می‌کنم. تقریباً ۳، ۴ روزی است که به تهران آمده‌ام و در مجموعه ورزشی آزادی وزنه می‌زنم.

  این یک اتفاق خوب است. چون قبلاً گفته بودی که شاید برای همیشه وزنه‌‌برداری را کنار بگذاری.
  تا الان هم که تمریناتم را شروع کرده‌ام به عشق خودم و مردم ایران است، به عشق پرچم کشورم و به عشق همه مردم ایران، اگر نه اتفاق خاصی نیفتاد که بخواهد روحیه من را برای بازگشت تغییر بدهد. من فقط خودم تمریناتم را شروع کردم، نه کسی از من درخواستی کرد و نه کسی از من خواست که برگردم. من با خواسته خودم تمرینات را شروع کردم.

  فکر می‌کنی از همان روز نخست چرا این مشکلات وارد فاز جدیدی شد؟
  اصلاً خودم هم درک نمی‌کنم که چرا این اتفاق‌ها برای دسته سبک‌وزن می‌افتد. وزنه زدن در این مقطع کار هر کسی نیست. من کاری به سنگین‌وزن‌ها ندارم. بهداد سلیمی هم رفیق من است و همیشه باعث افتخارم بوده است اما واقعاً جالب نیست که همیشه در حق سبک‌وزن‌ها اجحاف می‌شود. واقعاً حق ما این نیست که همیشه نگاه‌ها به سمت سنگین‌وزن‌هاست. باور کنید مدال‌آوردن در دسته ۸۵ کیلوگرم که مدعیان زیادی هم دارد کار هر کسی نیست. در این دسته وزنه زدن همیشه سخت است و قهرمان‌ها با اختلاف یک کیلوگرم مشخص می‌شوند.

  چقدر امید داری که در مسابقات جهانی آمریکا جزو مدال‌آوران باشی؟
  من تمریناتم را به تنهایی شروع کرده‌ام. قبل از مسابقات جهانی یک دوره مسابقات آسیایی هست اما باید بگویم مسئولان باید بیشتر از حد رسیدگی کنند تا در آمریکا پرچم ایران بالا برود. حضور در این کشور با کشورهای دیگر فرق می‌کند. به نظر من مدال گرفتن در آمریکا و بالا رفتن پرچم ایران در این کشور باارزش‌تر از خیلی چیزهاست.

  در حال حاضر فدراسیون رئیس ندارد. برای تو فرقی نمی‌کند که چه کسی در آینده رئیس این فدراسیون باشد؟
  برای من زیاد فرق نمی‌کند. چیزی که برای ما ورزشکاران مهم است، این است که کسی که می‌‌آید، از جان و دل مایه بگذارد. ورزشکاران نباید احساس کمبود کنند. رئیس فدراسیون باید کسی باشد که به کارها رسیدگی کند. همه چیز باید آنقدر خوب باشد که فکر ورزشکار جای دیگری نرود.

  فکر می‌کنی حسین رضازاده این ویژگی‌ها را دارد؟
  الان زمان رفتن به حاشیه نیست. بهتر است به این مقوله ورود نکنیم. هر چیزی جای خاص خودش را دارد. امیدوارم هرچه سریع‌تر مشکلات حل شود و تکلیف فدراسیون وزنه‌‌برداری مشخص شود. زمان زیادی به مسابقات جهانی باقی نمانده است و باید هرچه سریع‌تر مشکلات برطرف شود.

  برچسب ها :

  نظرات