آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹ , Tuesday 22 September 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 114743
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۸ تیر, ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۵
 • شما اینجا هستید :اخبار استان > فرهنگی
 •   

  مدافعان حرم برای مقابله با تکفیری‌ها دفاع اعتقادی داشتند

  نماینده ولی فقیه در لشکر ۲۵ کربلای مازندران با اشاره به بازگشت پیکر مطهر دو شهید مدافع حرم کربلای خان طومان، گفت: دفاع از حرم اهل بیت و مقابله با دشمن تکفیری هیجانی نبوده و ناشی از اعتقادات و فداکاری مدافعان حرم بوده است.

  آوای شمال/ حجت‌الاسلام علیرضا ملازاده، مسؤول نمایندگی ولی فقیه در لشکر عملیاتی ۲۵ کربلا مازندران ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای مدافع حرم استان مازندران و شهدای لشکر ۲۵ کربلا اظهار کرد: بازگشت پیکر مطهر دو شهید مدافع حرم کربلای خان‌طومان، شهید مدافع حرم سعید کمالی و شهید مدافع حرم علی جمشیدی، بار دیگر فضای میهن و استان شهید پرور مازندران را معطر به عطر شهدای مدافع حرم کرد.

  وی با بیان این نکته که شهدای مدافع حرم با ایثار جان و خون خود از حرم اهل بیت (ع) دفاع کردند، گفت: اردیبهشت سال ۹۵ حماسه خان طومان با ایثارگری همین جوانان مومن و انقلابی برای دفاع از حریم اهل بیت در مقابل حملات سخت تکفیری‌ها رقم خورد که اگر این مقاومت جانانه جوانان انقلابی از خطه علویان و لشکر ۲۵ کربلا نبود دشمن تکفیری در گستره وسیع‌تری دست به جنایات و فساد عدیده‌ای میزد که جبران‌ناپذیر بود.

   ملازاده با اشاره به اینکه از معجزات انقلاب شتافتن این جوانان برای مقابله و مواجهه با دشمن خبیث در خارج مرزهای ایران اسلامی بود، عنوان کرد: شهدای مدافع حرم، داوطلبانه عازم میدان نبرد حق علیه باطل شدند و به اجبار کسی عازم نشدند بلکه خود با آغوشی باز به استقبال شهادت  در راه خدا رفتند و به این توفیق الهی دست یافتند.

  نماینده ولی فقیه در لشکر ۲۵ کربلای مازندران با تأکید بر اینکه دفاع از حرم اهل بیت و مقابله با دشمن تکفیری هیجانی نبوده و ناشی از اعتقادات و فداکاری مدافعان حرم بوده است، تصریح کرد: مدافعان حرم اهل بیت معتقد بر این مهم بودند که در مسیر دفاع از حرم و اسلام و برافراشتن پرچم توحید حرکت کردند و دفاع آنان، یک دفاع اعتقادی بوده است.

  وی با بیان اینکه شهدای مدافع حرم از تعلقات دنیوی، زن و فرزندان‌شان گذشتند و این تعلقات آنها را زمین‌گیر نکرد، خاطر نشان کرد: شهدای عزیزمان اهل بصیرت بودند و اگر انتخاب این مسیر در این جوانان ولایی نبود بدون شک امروز وضعیت کشور ما طور دیگری رقم می‌خورد.

  برچسب ها :

  نظرات