آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸ , Tuesday 15 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 11441
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۲ اسفند, ۱۳۹۳ - ۱۲:۲۰
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  تاکید رئیس سازمان زندان ها بر رفع کمبود اعتبارات بهداشتی زندانها

  آوای شمال/ در این نشست مشترک پس از بحث و بررسی و ارائه گزارش های مختلف مقرر شد مراکز درمانی زندان ها با استفاده از تسهیلات ویژه وزارت بهداشت و درمان تجهیز و نوسازی شود. تامین نیروی انسانی مورد نیاز با قراردادن پزشکان شاغل در زندان ها در ردیف پزشکان خانواده نیز از دیگر تصمیمات […]

  آوای شمال/ در این نشست مشترک پس از بحث و بررسی و ارائه گزارش های مختلف مقرر شد مراکز درمانی زندان ها با استفاده از تسهیلات ویژه وزارت بهداشت و درمان تجهیز و نوسازی شود. تامین نیروی انسانی مورد نیاز با قراردادن پزشکان شاغل در زندان ها در ردیف پزشکان خانواده نیز از دیگر تصمیمات اتخاذ شده در این نشست بود.

  اصغر جهانگیر رئیس سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور در این نشست با تاکید بر ضرورت تامین سلامت افراد جامعه گفت: بحث سلامت مردم به عنوان پایه و اساس همه فعالیت ها در کشور است و اساسا توسعه کشور منوط به تامین سلامت مردم است.

  وی با تقدیر از وزیر بهداشت و درمان بخاطر فعالیت های خدمت رسانی در سطح جامعه گفت: امروز جامعه پزشکی حاضر در زندان ها به صورت ایثارگونه کار می کنند چرا که با عشق و از خودگذشتگی به درمان بیمارهای زندانیان با کمترین توقع مشغول هستند.

  جهانگیر در ادامه با تاکید بر اینکه بخشی از زندانیان محصول کم کاری های نهادهای دیگر است گفت: باید تلاش شود تا زمینه های بروز جرم در جامعه از بین برود؛ به عنوان مثال تولید اشتغال و از بین بردن بیکاری یکی از اقدامات اساسی است که باید همه نهادهای مسئول در خصوص آن تلاش کنند.

  مشاور رئیس دستگاه قضا در خصوص نیازهای زندان ها در حوزه بهداشت و درمان گفت: امروز بهداشت و درمان زندان ها با کمبود منابع انسانی، اعتبارات و امکانات مواجه است که با توجه به ضرورت تامین سلامت زندانیان امیدواریم وزارت بهداشت و درمان و همچنین سایر نهادهای مسئول در این زمینه نقش خود را ایفا نمایند.

  برچسب ها :

  نظرات