آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۸ , Wednesday 11 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 11407
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۲ اسفند, ۱۳۹۳ - ۱۲:۰۲
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  اظهارنظر پدر جلاد داعش در مورد پسرش

  آوای شمال/ محمد اموازی جوان انگلیسی عراقی تبار که ۲۶ سال دارد، از مهندس نرم افزار رایانه به جلاد داعش در سوریه تبدیل شده است. روزنامه کویتی القبس امروز برخی جزئیات بازجویی دستگاه های امنیتی کویت را از جاسم عبدالکریم پدر ۵۱ ساله محمد اموازی منتشر کرد. جاسم عبدالکریم به بازپرسان گفت، همسرش زمانی که […]

  آوای شمال/ محمد اموازی جوان انگلیسی عراقی تبار که ۲۶ سال دارد، از مهندس نرم افزار رایانه به جلاد داعش در سوریه تبدیل شده است.

  روزنامه کویتی القبس امروز برخی جزئیات بازجویی دستگاه های امنیتی کویت را از جاسم عبدالکریم پدر ۵۱ ساله محمد اموازی منتشر کرد. جاسم عبدالکریم به بازپرسان گفت، همسرش زمانی که صدای پسرش را پیش از بریدن سر نخستین گروگان آمریکایی شنید فریاد زد «این پسر من است». عبدالکریم افزود خودش نیز با گوش دادن مجدد به صدای این شخص مطمئن شد که او فرزندش است.

  عبدالکریم همچنین گفت پسرش از همان زمان جوانی شخصی پایبند به دین بوده و آخرین بار در اواسط سال ۲۰۱۳ از ترکیه با خانواده اش تماس گرفته است. او در این تماس گفت قصد دارد برای خدمات بشردوستانه در سوریه داوطلب شود و از پدر و مادرش حلالیت خواست. عبدالکریم افزود، از آن زمان من هرلحظه منتظر شنیدن خبر مرگ او هستم. وی گفت پسرش مهندس رایانه بود و آخرین بار از ژانویه تا آوریل ۲۰۱۰ در کویت بود و دنبال شغلی بود تا در این کشور اقامت کند ولی به علت مناسب نبودن وضع مالی اش به انگلیس رفت.

  پدر محمد اموازی همچنین گفت از سال ۱۹۸۰ تا ۱۹۹۳ در کویت پلیس بوده و زمانی که از دریافت تابعیت کویتی ناامید شده با خانواده اش در سال ۱۹۹۳ و زمانی که محمد شش ساله بود به انگلیس رفته و در سال ۲۰۰۲ تابعیت انگلیسی گرفته است. او سپس به کویت بازگشت ولی پسرانش در انگلیس ماندند.

  برچسب ها :

  نظرات