آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۳ آبان ۱۳۹۹ , Saturday 24 October 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 113814
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲ اردیبهشت, ۱۳۹۹ - ۰۰:۰۹
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > اخبار استان
 •   

  عضویت ۲۰۰ هزار دانش‌آموز مازندرانی در شبکه‌ «شاد»

  معاون آموزش و پرورش مازندران گفت: فعال کردن پیام‌رسان و شبکه‌ "شاد" یکی از اقدامات آموزشی بود که تاکنون بیش از ۲۰۰ هزار دانش آموز و ۸۱ درصد از معلمان استان در آن عضو شدند.

  آوای شمال/محمدرضا شعبانی معاون اداره آموزش و پرورش استان مازندران امروز در طی جلسه شورای فرهنگ عمومی مازندران که در دفتر نمایندگی ولی فقیه مرکز استان برگزار شد، اظهار کرد: در استان بیش از ۵۰۰ هزار دانش‌آموز داریم، که از زمان شیوع ویروس کرونا تا به حال تعطیلی‌ها فشار سنگینی  به خانواده‌ها مدارس وارد کرد.

  وی افزود: آموزش در فضای مجازی به دانش‌آموزان اولین اقدامی بود‌ که در اسفند ماه جاری در نظر گرفته شد که در بحث فرهنگی دانش‌آموزان تا این لحظه ۱۳ هزار اثر ویدیویی به دبیرخانه ارسال شد،  ۲ هزار اثر مختص نیمه‌شعبان بود که به دست‌مان رسید.

   شعبانی تصریح کرد: راه‌اندازی ۶ پویش‌ فرهنگی مورد دیگری بود که صورت گرفت، ‌فعال کردن پیام‌رسان و شبکه‌ “شاد” یکی دیگر از اقدامات آموزشی بود که تاکنون بیش از ۲۰۰ هزار دانش آموز  و ۸۱ درصد از معلمان استان در آن عضو شدند، این پیام‌رسان داخلی امن از افتخارات نظام است و معلمان به نوعی جهاد آموزشی را آغاز کردند‌

  این مسؤول درخواست کرد: هر نوع فعالیت فرهنگی در ماه رمضان که مخاطبش جوانان و نواجوانان باشند در اختیار آموزش و پرورش قرار بگیرد تا با انتشار آن بستر فرهنگی خوبی  ایجاد شود چرا که دانش آموزان مازندرانی در این عرصه مشتاق و فعال هستند، همه ۳۰ دارالقران در ماه رمضان مکلف به اجرای برنامه‌های قرآنی شدند.

  سپس سید محمود میرفیضی فرمانده انتظامی در مازندران، گفت: پیشنهاد نیروی انتظامی انجام کارها به صورت شبکه‌ای است از جزیره‌ای ‌کار کردن بپرهیزیم تا همه فعالیت‌ها متحد شکل بگیرد، ما در حوزه‌های معاونت اجتماعی و پلیس فتا آمادگی هر نوع کمکی را داریم.

  *لزوم پرهیز از کارکردن به‌صورت جزیره‌ای در مقابله با کرونا

  در ادامه سردار بابایی فرمانده سپاه در استان مازندران، اضافه کرد: مدت دو ماهی است که جمعیتی در محلات با عنوان قرارگاه پدافند زیستی توسط سپاه شکل گرفته است، در ماه مبارک رمضان پیشنهاد می‌کنیم، نام ثانویه‌ای به این گروه‌ها داده برای ماه رمضان هم برنامه‌ریزی کنند.

  وی خاطرنشان کرد: ادارات مختلفی که متولی فرهنگ هستند مباحث را ارائه دهند تا برنامه‌ریزی شود،  نیروهای بسیجی مشتاق هستند که در رزمایش مؤمنانه و انجام اقدامات فرهنگی فعال باشند.

  بابایی گفت: هر سبد کالا در کمک‌های مؤمنانه به مبلغ ۳۰۰ هزار تومان باشد در این کار اتکا به مردم داریم استقبال هم خوب است قرارگاه‌های فرهنگی در شهرها آماده است.

  برچسب ها :

  نظرات