آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۸ , Thursday 21 November 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 11368
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۱ اسفند, ۱۳۹۳ - ۱۵:۲۲
 • شما اینجا هستید :حوادث
 •   

  توهم شیشه ای جان زن را گرفت

  آوای شمال/ نخستین تحقیقات نشان داد آتش‌سوزی از سوی زن میانسالی به مأموران پلیس و آتش‌نشانی گزارش شده است. این زن گفت: محل حادثه خانه پسرم است. وقتی برای سرکشی به اینجا آمدم، دیدم که خانه آتش گرفته است. همزمان با مهار آتش، آتش‌نشانان پلیس را از کشف جسد زن صاحبخانه با خبر کردند. شناسایی […]

  آوای شمال/ نخستین تحقیقات نشان داد آتش‌سوزی از سوی زن میانسالی به مأموران پلیس و آتش‌نشانی گزارش شده است. این زن گفت: محل حادثه خانه پسرم است. وقتی برای سرکشی به اینجا آمدم، دیدم که خانه آتش گرفته است. همزمان با مهار آتش، آتش‌نشانان پلیس را از کشف جسد زن صاحبخانه با خبر کردند.

  شناسایی جسد عروس

  زن میانسال بعد از شناسایی عروسش گفت: پسرم شغل دولتی دارد و بعضی شب‌ها برای شیفت شب در محل کارش می‌ماند. عروسم نیز مسئول قسمت دیالیز بیمارستان امام خمینی بود و او هم در بیمارستان شیفت شب داشت. من از پسرشان که اول دبستان است مراقبت می‌کنم. وی ادامه داد: ساعتی قبل پسرم از محل کارش به من تلفن زد و با نگرانی گفت همسرش در خانه است اما به تلفن‌های او جواب نمی‌دهد. پسرم از من خواست به خانه‌اش بروم و جویای احوال همسرش شوم و موضوع را به او خبر دهم. من به سرعت خودم را به خانه‌اش رساندم که متوجه زبانه کشیدن دود و آتش از داخل خانه شدم و به مأموران پلیس خبر دادم.

    تشکیل پرونده جنایی

  بررسی‌های اولیه محل حادثه و جسد نشان داد زن جوان به طرز مرموزی قبل از آتش گرفتن خانه فوت شده است. بنابراین پرونده با موضوع قتل عمد تشکیل شد و لحظاتی بعد تیمی از کارآگاهان پلیس آگاهی به همراه بازپرس کارشناسان قتل در محل حادثه حاضر شدند.
  تیم آتش‌نشانی هم اعلام کرد حادثه آتش‌سوزی عمدی بوده و عامل این حادثه قصد داشته است با آتش زدن خانه، مرگ زن جوان را آتش‌سوزی جلوه دهد. از سوی دیگر کارآگاهان در بررسی‌های اولیه جسد دریافتند زن جوان قبل از آتش‌سوزی بر اثر فشار بر عناصر حیاتی گردن فوت شده است و آتش قبل از اینکه جسد را فر ا بگیرد، مهار شده است. سپس جسد برای انجام آزمایشات لازم و مشخص شدن علت اصلی مرگ به پزشکی قانونی فرستاده شد.

  اختلاف بر سر اعتیاد

  تحقیقات میدانی پلیس خیلی زود نشان داد مقتول از مدت‌ها قبل با شوهرش به خاطر اعتیاد اختلاف داشته به طوری که چندین بار با هم درگیری داشته‌اند. همچنین معلوم شد شوهر مقتول، معتاد به مواد مخدر شیشه است که مخالفت‌های خانواده همسرش را در پی داشته است.

   اقرار به قتل

  بنابراین مأموران پلیس در اولین شاخه از تحقیقات به شوهر مقتول مظنون شدند و وی را برای بازجویی بازداشت کردند. وی در بازجویی‌های اولیه منکر قتل همسرش شد اما وقتی مورد بازجویی تخصصی قرار گرفت به قتل همسرش اعتراف کرد. متهم گفت: چند سال قبل با همسرم ازدواج کردم. زندگی خوبی داشتیم و بعد از اینکه فرزندمان هم به دنیا آمد زندگی ما شیرین‌تر شد.
  به خاطر وضعیت شغلی که داشتیم درآمدمان هم خوب بود تا اینکه از طریق دوستان ناباب، معتاد به مصرف شیشه شدم و بعد از این، زندگی ما روز به روز بدتر شد تا اینکه همسرم از موضوع اعتیادم خبر‌دار شد. بعد از آن بود که اختلاف‌های من و همسرم شروع شد و اصرار داشت تا مواد را ترک کنم.

  روز حادثه

  متهم ادامه داد: عصر روز حادثه پسرم را به خانه مادرم بردم تا شب را برای شیف کاری به اداره بروم. وقتی به خانه برگشتم تا برای رفتن حاضر شوم، همسرم دوباره موضوع ترک اعتیادم را مطرح کرد. من شیشه مصرف کرده بودم و حالت عادی نداشتم به خاطر همین با همسرم درگیر شدم. وقتی مشاجره ما بالا گرفت، او را خفه کردم. خیلی ترسیده بودم، به همین خاطر تصمیم گرفتم خانه را آتش بزنم و مأموران پلیس را فریب دهم.

  شیر گاز را باز کردم و به محل کار رفتم. در حالی که دچار عذاب وجدان شده بودم با مادرم تماس گرفتم و گفتم که همسرم تلفنش را جواب نمی‌دهد و از او خواستم به خانه‌ام برود و مرا از حال همسرم باخبر کند اما خیلی زود گرفتار پلیس شدم.

  تحقیقات از متهم به دستور بازپرس پرونده ادامه دارد. 

  برچسب ها :

  نظرات