آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۱ آبان ۱۳۹۹ , Thursday 22 October 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 113628
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۲ فروردین, ۱۳۹۹ - ۰۰:۱۸
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > اخبار استان
 •   

  ۱۰۶ بیمار جدید مشکوک به کرونا در مازندران شناسایی شدند

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: ظرف ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۱۰۶ بیمار مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران در سطح استان بستری شدند.

  آوای شمال/ سیدعباس موسوی اظهار کرد: ظرف ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۱۰۶ بیمار مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در بیمارستان‌های زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران در سطح استان بستری شدند و ظرف همین مدت تعداد ۱۵۴ نفر از افراد مشکوک بستری شده‌، از بیمارستان‌ها مرخص شدند.

  وی افزود: هم اکنون ۶۶۸ نفر بیمار مشکوک به ویروس کرونا با علائم تنفسی حاد مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در این مراکز بستری هستند.

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی با بیان اینکه مردم برای غربالگری کرونا به سامانه salamat.gov.ir مراجعه کنند، افزود: کسب و کارها و مشاغل بر اساس کم خطر و پرخطر بودن از ۲۳ فروردین یا هفته بعد پس از ایجاد زیرساخت های لازم و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی به صورت تدریجی بازگشایی می‌شود، همچنان برگزاری هر گونه مراسم ممنوع است.

  موسوی بیان کرد: قرنطینه بیماران و افراد مشکوک و کسانی که در تماس نزدیک با آنها قرار داشته اند از اهمیت به سزایی برخوردار است، خصوصا در شرایط جدید اهمیت آن بیشتر می‌شود، برای هرچه بهتر انجام شدن قرنطینه خانگی با کمک فرمانداران شهرستان‌ها و فرماندهان متناظر سپاه و روسای  شبکه‌های بهداشت و نیز بخشداران و در روستاها با همکاری دهیاری‌ها، خانه‌های بهداشت  و اعضای شورای اسلامی، پایگاه‌های بسیج و مشارکت مردم خیر نسبت به پیگیری موضوع و کمک به بیمار مبتلا و خانواده وی که در قرنطینه هستند اقدام می‌شود، تا نیاز به خروج از منازل تا زمان اتمام قرنطینه نداشته باشند.

  برچسب ها :

  نظرات