آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ , Wednesday 21 October 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 113461
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۷ فروردین, ۱۳۹۹ - ۰۱:۰۹
 • شما اینجا هستید :اخبار استان > اقتصادی
 •   

  انجام بیش از ۱۳ هزار مورد بازرسی از واحدهای صنفی مازندران

  رئیس سازمان صمت از ابتدای سالجاری تا روز گذشته تعداد13 هزار و 275 مورد بازرسی از واحدهای صنفی سراسر استان توسط بازرسان صنعت، معدن و تجارت صورت گرفته است.

  آوای شمال/ حسینقلی قوانلو  اظهار کرد: طی بازرسی‌های صورت گرفته تعداد ۳۸۰ پرونده تخلف تشکیل که جهت صدور رأی به اداره تعزیرات حکومتی ارسال شده است.

  وی در ادامه به تعداد ۱۵۸۵ مورد پلمپ واحد صنفی طی همین مدت در مازندران اشاره و تاکید کرد: این واحدهای صنفی که عمدتاً قبل از پلمب به صاحبان آنها تذکر داده شده بود با تکرار تخلف، پلمب و تعطیل شده اند.

  رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران عمده عناوین تخلفات کشف شده را گرانفروشی، امتناع از فروش کالا، عدم درج قیمت ،عدم رعایت مسائل بهداشتی و… اعلام و افزود: بازرسان این سازمان بازار استان را کاملا رصد کرده و با هر گونه تخلف اقتصادی در اسرع وقت برخورد قانونی لازم را صورت خواهند داد.

  قوانلو افزود: با توجه به تصمیم ستاد مقابله با شیوع ویروس کرونا، بازار استان تا تاریخ ۲۰ فروردین ماه تعطیل بوده و فقط واحدهای سوپرمارکت، فروشگاه گوشت قرمز و مرغ، فروشگاه‌های بزرگ فروش اقلام اساسی خانوار، میوه فروشی‌ها و نانوایی‌هایی که از قبل به آنها اجازه ی فعالیت داده شده مجاز به تداوم فعالیت هستند.

  وی با تقدیر از متصدیان واحدهای صنفی بابت تعطیلی بازار با توجه به دستورالعمل‌های بهداشتی صادره، یادآور شد: تاکنون برای حمایت از فعالان اقتصادی و اصناف تصمیمات مناسبی از سوی هیات دولت اتخاذ شده است.

  رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران بیان کرد: راجع به فعالیت بازار و واحدهای صنفی بعد از تاریخ ۲۰ فروردین ماه، در روزهای آینده تصمیم گرفته خواهد شد که از طریق مجاری رسمی به سمع و نظر شهروندان عزیز رسانیده خواهد شد.

  برچسب ها :

  نظرات