آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۸ , Thursday 21 November 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 11331
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۱ اسفند, ۱۳۹۳ - ۱۰:۲۶
 • شما اینجا هستید :ورزشی
 •   

  پیش‌بینی از کسب سهمیه‌ المپیک در تیراندازی

  آوای شمال/ سیدمهدی هاشمی رئیس فدراسیون تیراندازی در حاشیه اختتامیه لیگ درباره اینکه مشکلات مالی فدراسیون حل شد یا خیر، گفت: مشکلات گریبانگیر همه فدراسیون‌هاست و در تیراندازی بیش از سایر رشته‌هاست، اما بخش قابل توجهی را حل کردیم. نیازهای ما عموما ارزی است که با توجه به افزایش آن در دو سال اخیر طبیعی […]

  آوای شمال/ سیدمهدی هاشمی رئیس فدراسیون تیراندازی در حاشیه اختتامیه لیگ درباره اینکه مشکلات مالی فدراسیون حل شد یا خیر، گفت: مشکلات گریبانگیر همه فدراسیون‌هاست و در تیراندازی بیش از سایر رشته‌هاست، اما بخش قابل توجهی را حل کردیم. نیازهای ما عموما ارزی است که با توجه به افزایش آن در دو سال اخیر طبیعی است که باید توجه بیشتری به تجهیزات داشته و به صورت ویژه به این رشته‌ها نگاه کنیم. رشته‌ها با ارز سر و کار زیادی دارند و این انتظار وجود دارد در آستانه کسب سهمیه المپیک توجه به صورتی باشد که اثرش را در نتایج بگذارد.

  وی در پاسخ به این سؤال که باران‌چشمه اعلام کرده فدراسیون سال ۹۴ مشکل سلاح و مهمات نخواهد داشت، عنوان کرد: در هفته‌های اخیر تا حدودی شاهد ورود سلاح و مهمات به تیم‌های تیراندازی بودیم و بخش عمده‌ای از این مشکل در سال ۹۴ حل خواهد شد. ما مشکل تحریم نداریم اما تامین بودجه ارزی مورد نیاز اگر مهم‌تر از تحریم نباشد کمتر از تحریم آزاردهنده نیست.

  رئیس فدراسیون تیراندازی با اشاره به اعزام‌های از دست رفته برای کسب سهمیه المپیک ریو تصریح کرد: ما دو سه اعزام را از دست دادیم. امیدواریم در فرصت باقیمانده بودجه مورد انتظار تامین شود تا مسابقات باقیمانده را شرکت کنیم. هرچه جلوتر می‌رویم مسابقات کمتر و امکان کسب سهمیه سخت‌تر خواهد بود. در واقع حق انتخاب ما محدود می‌شود. شاید اگر در مسابقات ابتدایی شرکت می‌کردیم با هزینه کم شانس بیشتری برای کسب سهمیه داشتیم اما هر چه جلوتر می‌رویم فرصت‌ها محدود، هزینه‌ها سنگین‌تر و رقابت‌ها سخت‌تر می‌شود و شانس کمی برای ما وجود خواهد داشت.

  نماینده مجلس شورای اسلامی درباره اینکه انتظارها از این رشته برای کسب مدال بیشتر شده، یادآور شد: حجت بر بسیاری از مسئولان تمام شده که این ظرفیت در تیراندازی وجود دارد تا در عالی‌ترین سبک بهتر از سایر رشته‌ها امکان کسب سهمیه دارد. ما بالاترین ظرفیت کسب مدال را در کشور داریم که مسئولان باید تلاش کنند حداکثر استفاده از این ظرفیت‌ها صورت گیرد. تعداد مدال‌ها در این رشته زیاد است و اگر ما می‌خواهیم به سبد مدال‌های کاروان ایران اضافه شود، باید از ظرفیت‌های تیراندازی استفاده کنیم.

  هاشمی افزود: دوره گذشته برای اولین بار ۳ سهمیه المپیک گرفتیم که شاید اگر برنامه‌ریزی مناسبی می‌شد کسب ۱۰ سهمیه هم امکان‌پذیر بود. حالا در فرصت باقیمانده مشروط به تامین منابع مورد نیاز کسب ۳ تا ۵ سهمیه برای المپیک ۲۰۱۶ امکان‌پذیر خواهد بود.

  برچسب ها :

  نظرات