آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۹ , Thursday 9 July 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 113046
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۴ بهمن, ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۸
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > اخبار برگزیده > اخبار محمودآباد
 •   

  مدیر جهادکشاورزی محمودآباد خبرداد

  کسب رتبه نمونه واحد تولیدی نرغ گوشتی در محمودآباد

  مدیر جهاد کشاورزی محمودآباد از کسب رتبه نمونه استانی واحد تولیدی مرغ گوشتی با ظرفیت 30 هزار قطعه توسط امیرمهدی ذاهد شکرابی در شهرستان محمودآباد خبر داد.

  آوای شمال/ احمد صادقی مدیر جهاد کشاورزی محمودآباد گفت: با بررسی های به عمل آمده از سوی سازمان جهاد کشاورزی مازندران، امیرمهدی زاهد شکرابی مرغدار نمونه واحد گوشتی از شهرستان محمودآباد در استان مازندران شد و از سوی سازمان جهاد کشاورزی مازندران مورد تقدیر قرار گرفت.

  صادقی در مورد فعالیت های برجسته و عوامل موفقیت این اظهار داشت: خلاقیت و ابتکار از جمله بکارگیری سیستم گرمایش از کف، عایق بندی دیوار و سقف، استفاده از لامپ های رشته ای با نور سبز برای کاهش استرس در جوجه های گوشتی و کاهش مصرف برق از مهمترین دلایل موفقیت و کسب این مقام بوده است.

  وی با اشاره به برخی دیگر از عامل های موفقیت این عنوان ادامه داد: ضریب تبدیل ۱/۸۷ و درصد تلفات پایین، انجام چهار دوره پرورش در سال، استفاده از روش های ضد عفونی و تجهیزات مناسب برای ضد عفونی ماشین های ورودی مرغداری و استفاده از اتوماسیون تجهیزات تهویه و گرمایشی از دیگر دلایل موفقیت و کسب این مقام بوده است.

  وی ثبت اطلاعات مربوط به مرغداری به صورت رایانه ای، عدم ورود کامیون های حمل نهاده ها به محوطه مرغداری، استفاده از دانخوری و آبخوری مدرن و انتقال دان و انجام کارهای تحقیقاتی و پژوهشی در مرغداری را نیز عامل های موفقیت این مرغدار محمودآبادی عنوان کرد.

  صادقی در پایان گفت: آقای شکرابی دارای یک واحد پرورش مرغ گوشتی با ظرفیت ۳۰ هزار قطعه در روستای علویکلا میر شهرستان محمودآباد است.

  برچسب ها :

  نظرات