آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۹ , Tuesday 14 July 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 112538
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۰ بهمن, ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۳
 • شما اینجا هستید :اخبار استان > فرهنگی
 •   

  افتتاح سینمای ۳ سالنه در محمودآباد به‌مناسبت دهه فجر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد مازندران خبر از اجرای ۲۰۰ برنامه فرهنگی در دهه فجر خبر داد و گفت: افتتاح سینمای ۳ سالنه در محمودآباد یکی از این برنامه‌ها است.

  آوای شمال/ عباس زارع مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران در گفت‌وگو با خبرنگار فارس از ساری، اظهار کرد: به مناسبت ایام دهه مبارکه فجر در بهمن ماه امسال در سراسر استان بیش از ۲۰۰ ویژه برنامه فرهنگی و هنری پیش بینی کردیم که در این ایام در سراسر استان توسط ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان‌ها و هنرمندان استان برگزار خواهد شد.

  وی افزود: همزمان با برگزاری این رویداد ملی، فیلم‌های این جشنواره از ۱۵ تا ۲۱ بهمن ماه در سینما سپهر ساری نیز اکران خواهد شد و علاقه‌مندان می‌توانند از این ظرفیت ویژه استفاده کنند.

  زارع تأکید کرد: پخش فیلم‌های جشنواره فیلم‌های جشنواره فجر در غرب مازندران به صورت همزمان برگزار می‌شود، که در خصوص اکران این فیلم‌ها در غرب استان و همچنین امکان برگزاری جشنواره موسیقی فجر در مازندران نیز در حال رایزنی هستیم.

  این مسؤول با اشاره به اهمیت کتاب و کتاب‌خوانی، تصریح کرد: در موضوع جشنواره کتاب سال مازندران نیز همچنان به دریافت آثار مولفان و ناشران مازندرانی مشغول هستیم و نمایشگاه‌های متعدد کتاب در سطح استان دایر خواهد شد که علاقه‌مندان می توانند کتب مورد نیاز خود را به سهولت تهیه کنند.

  وی یادآور شد: در بهمن ماه امسال اختتامیه جشنواره مطبوعات استان، خاتم سلیمان (در خصوص سردار شهید حاج قاسم سلیمانی)، جشنواره روجا(ویژه بانوان)، و اجرای چندین جنگ شادی برای ایجاد فضای نشاط آمیز و تقویت امید در استان را نیز برگزار خواهیم کرد.

  زارع عنوان کرد: برپایی نمایشگاه‌های متعدد هنرهای تجسمی اعم از عکس، نقاشی، خوشنویسی، جشنواره مد و لباس و نمایشگاه‌های هنری، اجرای نمایش‌های صحنه‌ای و خیابانی نیز جزء برنامه‌های بهمن ماه فرهنگی هنری این اداره در سطح استان است.

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد مازندران اعلام کرد: فعالیت‌های ویژه شورای اطلاع رسانی استان در قالب ارائه عملکرد دولت در مازندران در بهمن ماه خواهد بود و یکی از خبرهای خوب  برای مردم استان در بهمن ماه، افتتاح سینمای سه سالنه در شهرستان محمودآباد است.

  برچسب ها :

  نظرات