آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۹ , Monday 13 July 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 112536
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۰ بهمن, ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۰
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > فرهنگی
 •   

  شهرداری ساری به مباحث فرهنگی توجه بیشتری کند

  نماینده ولی فقیه در مازندران با اشاره به اینکه از مسؤولان شهرداری ساری درخواست کرد تا مکانی برای افتتاح بنیاد مهدویت تدارک ببینند، گفت: شهرداری ساری به مباحث فرهنگی توجه بیشتری کند.

  آوای شمال/ آیت الله محمدباقر محمدی‌لائینی نماینده ولی فقیه در استان مازندران پیش از ظهر امروز در دیدار با مدیران شهرداری ساری، اظهار کرد:  برنامه مهدویت و نهج‌البلاغه هم باید در نوبت برنامه‌ها باشد تا ساری به عنوان مرکز استان در بحث فرهنگی جدی عمل کند.

  وی افزود: متأسفانه در ساری در بخش نهادهای فرهنگی دارای درآمد مالی نیستیم در این موضوع هم خیرین باید ورود پیدا کنند تا تلاش شود مکان و جایی برای این بنیاد مشخص شده و دغدغه‌ای در این باره وجود نداشته باشد.

  محمدی لائینی خواستار شد: امیدواریم شهردار ساری در مرحله اول یک ملک به صورت موقت و سپس زمینی در اختیار این بنیاد قرار دهد‌.

  در ادامه علیجان شمشیربند رئیس شورای شهر ساری بیان کرد: طبق قانون ما می‌توانیم تا حدودی در بخش فرهنگی کمک کنیم چرا که در قانون اساسی ترویج قرآن و مهدویت اشاره شده است تا جایی که بعد از ظهور امام زمان (عج) همه امکانات در اختیار حضرت ولی عصر قرار می‌گیرد.

  وی افزود: برای اینکه یک ساختمان در اختیار بنیادی با نام امام زمان (عج) قرار بگیرد باید با پیگیری جدی در شورا مطرح شده و مصوب شود، ما نباید با وعده دادن کاری را پیش ببریم وعده‌ها باید در مبنای واقعیت باشد.

  سپس ناصر شکریان رئیس سازمان تبلیغات اسلامی مازندران عنوان کرد: متأسفانه امام زمان(عج) ما مظلوم است که  هنوز در مرکز استان یک ساختمان برای بنیاد مهدویت وجود ندارد، در زمان آیت الله طبرسی هزینه‌های جاری در این بخش صورت می‌گرفت ولی در حال حاضر مشکل جدی در این موضوع وجود دارد.

  در ادامه حجت الاسلام محمدرضا نصوری مدیر بنیاد فرهنگی مهدی موعود در مازندران خاطرنشان کرد: در حال حاضر ما در پی نشر معروف‌ها هستیم چرا که شاید نتوانیم جلوی منکرها را بگیریم البته در این زمینه حتی از نظر مکان فیزیکی دچار مشکل هستیم، مشکل مکان بنیاد مهدویت حل نشده است.

  وی اذعان داشت: قرار شد تا شهرداری و شورای ساری در این زمینه به ما کمک کنند ولی با توجه به تغییرات در شهرداری ساری و همچنین تغییرات نماینده ولی فقیه هیچ کدام از مشکلات حل نشده است.

  نصوری اعلام کرد: با نذورات مردم همه بدهی ها تا پایام سال گذشته داده شد ولی بدهی مربوط به سال ۹۸ باقی مانده است البته برخی خیرین در شهرهای دیگر زمین یا ساختمان در اختیار گذاشتند ولی ما باید در ساری کاری کنیم.

  این مسؤول یادآور شد: در ساختمانی که ما از اوقاف در اختیار داریم طبق وقف‌نامه باید در مسیر اهل بیت استفاده شود و خوشبختانه کار ما جدا نیست اعضای تیم ما در راه رضای خدا کار می‌کنند.

  در پایان این جلسه عباس رجبی شهردار وقت گفت: من تمام تلاش خودم را انجام می‌دهم تا طبق قانون بتوانم کمکی به برپایی بنیاد مهدویت داشته باشم.

  برچسب ها :

  نظرات