آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۹ , Monday 13 July 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 112495
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۰ بهمن, ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۹
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  تمایل آمریکا به تعویق الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری به اراضی اشغالی

  مشاور ارشد کاخ سفید ابراز امیدواری کرد رژیم صهیونیستی الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری را به بعد از انتخابات سراسری پیش‌رو موکول کند.

  تمایل آمریکا به تعویق الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری به اراضی اشغالی

  آوای شمال/ «جرد کوشنر» داماد و مشاور ارشد «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا امیدوار است رژیم صهیونیستی تا زمان برگزاری انتخابات سراسری پیش‌رو در فلسطین اشغالی، بخش‌هایی از کرانه باختری را که در معامله قرن مشخص شده، به دیگر مناطق اشغالی الحاق نکند.

  به نوشته روزنامه «هاآرتص» کوشنر در مصاحبه با وبگاه «گزِرو میدیا»، گفت آمریکا آماده است تا جزئیات فنی الحاق مناطق شهرک‌های صهیونیست‌نشین در کرانه باختری را با مسئولان رژیم صهیونیستی به گفت‌وگو بنشیند اما این مباحثات چند ماه زمان می‌برد.

  وی در پاسخ به سوالی درباره اظهارات «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی مبنی بر رأی‌گیری درباره الحاق در کابینه، توضیح داد: «بگذارید ببینیم چه اتفاقی می‌افتد. امید است که آنها تا بعد از انتخابات صبر کنند».

  این مقام آمریکایی به این سوال که آیا دولت ترامپ از الحاق فوری بخش‌هایی از کرانه باختری به دیگر اراضی اشغالی حمایت می‌کند، اینگونه پاسخ داد: «نه، ما با آنها (مقامات صهیونیست) توافق کردیم که تیم فنی تشکیل شود تا مطالعات روی نقشه‌ها را آغاز کند».

  ترامپ شامگاه سه‌شنبه طی نشست خبری به همراه نتانیاهو از طرح معامله قرن خود که مدعی است برای پایان دادن به منازعه فلسطینیان و صهیونیست‌ها است، رونمایی کرد. در این طرح، شهر قدس به کلی به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی، به این رژیم واگذار شد و مقرر گردید که تنها بخش‌هایی از شرق این شهر به دولت فلسطین واگذار شود.

  پیش از این نیز «دیوید فریدمن» سفیر آمریکا در فلسطین اشغالی گفته بود تشکیل دولت فلسطینی مستقل که در طرح موسوم به معامله قرن ذکر شده، تا مدت‌ها به واقعیت نمی‌پیوندد.

  برچسب ها :

  نظرات