آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹ , Tuesday 7 July 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 112385
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۷ بهمن, ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۷
 • شما اینجا هستید :فرهنگی
 •   

  پویش «رویش سیب» توسط خانه سینما راه‌اندازی شد

  پویش «رویش سیب» نخستین پویش مشترک خانه سینما و انجمن حامی و مردم ایران با رویکرد حمایت از کودکان آسیب‌دیده نقاط محروم سیستان و بلوچستان راه‌اندازی شد.

  آوای شمال/ پویش #رویش_سیب امروز (یکشنبه ۶ بهمن ماه) با حمایت خانه سینما و انجمن حامی و با هدف پشتیبانی و همراهی با مردم آسیب دیده از سیل استان سیستان و بلوچستان با رویکرد حمایت از کودکان آسیب دیده راه‌اندازی شد.

  هدف اصلی این پویش حمایت از کودکان مناطق مذکور بعد از فروکش کردن تب‌وتاب سیل اخیر است چرا که از نگاه سیاستگذاران این پویش، محرومیت‌ این قشر از آینده‌سازان کشور در نقاط دورافتاده و محروم، نیازمند توجه عمیق‌ و بلندمدت است.

  از آنجا که رویکرد اصلی «رویش سیب» حمایت از کودکان آسیب‌دیده‌ سیستان و بلوچستان است، تصمیم دارد با حضور هنرمندان، فیلمسازان و چهره‌های سینمایی در این منطقه پس از دریافت کمک‌های مردمی با هدف نوسازی و بازسازی فضاهای آموزشی و فرهنگی آسیب‌دیده در سیل زمستان ۹۸ و انجام فعالیت‌های آموزشی و پشتیبانی (تامین نوشت‌افزار، وسایل آموزشی و کمک‌آموزشی خسارت‌دیده) و اقداماتی در راستای تقویت روحیه دانش‌آموزان آن منطقه انجام دهند.

  همچنین با توجه به هدف‌گذاری این پویش در فرهنگ‌سازی عمومی، ویدیوهای کوتاه یک دقیقه‌ای با حضور روانشناسان متخصص درباره تاثیر روانی بلاهای طبیعی روی کودکان تهیه شده است که به زودی در فضای مجازی منتشر می‌شود.

  بر این اساس، پس از جمع‌آوری کمک‌ها و پایان پویش در ششم اسفند و پس از حضور شورای سیاستگذاری و نمایندگان پویش و رصد میزان تخریب‌ها در مناطق مختلف و ارزیابی حجم نیازها، برنامه‌ریزی برای ارسال کمک‌ها انجام می‌شود و متعاقبا، اخبار مربوط به کمک‌رسانی از طریق صفحات مجازی این پویش به اطلاع عموم مردم خواهد رسید.

  گفتنی است شورای سیاستگذاری پویش «رویش سیب» (مخفف: رویش سیستان و بلوچستان) را دو نفر از اعضای خانه سینما ، دو نفر از اعضای انجمن حامی و حسین ریگی (عضو انجمن صنفی کارگردانان سینمای مستند و انجمن فیلم کوتاه) طراح این پویش تشکیل می‌دهند. این حرکت انسان‌دوستانه که از امروز به طور رسمی آغاز شده، تا ششم اسفند ماه فعال است و هم‌زمان با آغاز تبلیغات و اطلاع‌رسانی، با جمع آوری کمک‌های مختلف، فعالیت خود را در استان سیستان و بلوچستان ادامه می‌دهد.

  برای پیوستن به این پویش کافیست عکسی از خود را در سامانه زیر بارگذاری کنید تا پیام و عکسی از سوی ربات این پویش برای شما ارسال شود:
  http://t.me/Royesh_sib_bot
  اینک با همرسانی عکس و متن دریافتی در فضای مجازی و صفحه های شخصی، می‌توانید همراه «نخستین پویش مشترک سینما و مردم ایران» باشید.
  همچنین برای اطلاع از آخرین اخبار منطقه و روند امدادرسانی صفحه اینستاگرام و تلگرام این پویش به نشانی royesh_sib@ را دنبال کنید.

  برچسب ها :

  نظرات