آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۹ , Tuesday 14 July 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 112377
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۷ بهمن, ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۹
 • شما اینجا هستید :فرهنگی
 •   

  «بوم و بانو» بزنگاهی از تلاقی عشق، سیاست و مذهب/ ادامه تصویربرداری در شهرک غزالی

  تصویربرداری مجموعه تلویزیونی «بوم و بانو» به کارگردانی سعید سلطانی در شهرک سینمایی غزالی ساخته می شود.

  «بوم و بانو» بزنگاهی از تلاقی عشق، سیاست و مذهب/ ادامه تصویربرداری در شهرک غزالی

  آوای شمال/ تصویربرداری مجموعه تلویزیونی «بوم و بانو» حدود ۴ ماه است که آغاز شده و در حال حاضر نیز در شهرک سینمایی غزالی ادامه دارد.

  بنا بر این گزارش، این سریال یک اثر تاریخی به شمار می رود که روایتگر بخشی از تاریخ معاصر کشورمان است. در این سریال نگاهی به کشف حجاب و ممنوعیت عزاداری برای سالار شهیدان نیز شده است.

  مهدی احمدی، مسعود رایگان، بهنام تشکر، فریبا متخصص و ساغر قناعت از جمله بازیگران مجموعه تلویزیونی «بوم و بانو» هستند.

  مسعود رایگان در این سریال ایفاگر نقش تیمسار افشار و بهنام تشکر نیز نقش سرهنگ سپنتا را بر عهده دارد. ساغر قناعت که پیش از این با فیلم‌های سینمایی «مالاریا» ساخته پرویز شهبازی و «جشن دلتنگی» به کارگردان پوریا آذربایجانی در قامت بازیگر شناخته شده بود با بازی در سریال «بوم و بانو» اولین حضور تلویزیونی خود را تجربه می‌کند. فریبا متخصص نیز در این پروژه نقش ماهرخ همسر تیمسار افشار را برعهده دارد.

  در این سریال که در دوره پهلوی اول روایت می‌شود و بزنگاهی از تلاقی عشق، سیاست و مذهب است، قصه هاواقعی نیستند و شخصیت ها نیز مابه ازا واقعی ندارند.

  تصویربرداری این سریال در بیش از ۱۵۰ لوکیشن اصلی و فرعی انجام خواهد شد که عمده آن در شهرک سینمایی غزالی خواهد بود.

  «بوم و بانو» به قلم شعله شریعتی و اعظم بهروز عاشقانه‌ای در هزار توی تاریخ است که در ۳۵ قسمت برای پخش از شبکه دو سیما تولید خواهد شد.

  پس از سریال «ستایش»، «بوم و بانو» دومین مجموعه‌ای است که سعید سلطانی به عنوان کارگردان و آرمان زرین‌کوب در جایگاه تهیه‌کننده با یکدیگر همکاری می‌کنند تا آن را برای پخش از تلویزیون تولید کنند.

  در خلاصه داستان «بوم و بانو» آمده است: در ایامی که عشق رهروان محرم به مسلخ برده می شود و شورشان به یغما می رود، عشقی بی آلایش سر بر می‌آورد که در دل طوفان بلایای زمانه به ابتلا کشیده می‌شود و در سایه تزویر و فریب بدخواهان تا مرز نابودی می رود اما در واپسین لحظات چون سیمرغی از میان خاکستر برمی خیزد … .

  برچسب ها :

  نظرات