آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ , Monday 1 June 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 112364
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۷ بهمن, ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۷
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  موسوی:

  رئیس جمهوری که جز کاباره و پول چیز دیگری ندیده را چه به مراکز فرهنگی و هویت تاریخی؟

  سخنگوی وزارت خارجه با بیان اینکه ترامپ قادر به فهم تاریخ و هویت باشکوه ایران نیست، گفت: رئیس جمهوری که جز کاباره و پول، چیزی ندیده را چه به مراکز فرهنگی و هویت تاریخی؟

  موسوی: رئیس جمهوری که جز کاباره و پول چیز دیگری ندیده را چه به مراکز فرهنگی و هویت تاریخی؟

  آوای شمال/ سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز (دوشنبه) در نشست هم اندیشی حفاظت از اموال فرهنگی ملت‌ها و میراث جهانی که در محل سالن‌ همایش‌های کتابخانه ملی برگزار شد، طی سخنانی گفت: مهمترین بازیگران در عرصه بین‌المللی رفتارهایی از خودشان بروز می‌دهند که برگرفته از هویت آنهاست، برگرفته از پیشینه و باورها و ایدئولوژی آنهاست.

  وی یادآور شد: اگر ما می‌دانیم که جمهوری اسلامی ایران منادی گفتگوی تمدن‌ها و فرهنگ‌هاست و اگر می‌دانیم که جمهوری اسلامی ایران پیشنهاد دهنده جهان عاری از خشونت و افراط گرایی است. اگر می‌دانیم ایران همواره بر صلح، گفتگو و تعامل با کشورهای دنیا به ویژه همسایگان خود تأکید می‌کند، اینها برگرفته از یک پیشینه بسیار قوی و محکمی است که در آن رشد و نمو کرده است.

  سخنگوی دستگاه دیپلماسی با بیان اینکه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران مبتنی بر هویت فرهنگی و تاریخی است، اضافه کرد: من بر عکس برخی دوستان تعجب نکردم وقتی ترامپ تهدید کرد که به ما حمله می‌کند از جمله حمله به برخی مراکز فرهنگی ما، کشوری که سابقه‌اش یک بیستم تاریخ هفت هزار ساله ما نیست. فردی که رئیس جمهور است و جز کاباره و پول، چیزی ندیده و به جز پول و برخی تجارت‌‌های نامشروع، با دنیا تعامل نداشته را چه به مراکز فرهنگی و هویت تاریخی؟ او چه چیزی از اینها می‌فهمد؟

  این دیپلمات ارشد کشورمان با بیان اینکه ترامپ تاریخ و هویت با عظمت و با شکوه ایران را نمی‌فهمد، خاطرنشان کرد: من به او حق می‌دهم که نفهمد و این حرف‌های ناجور را به زبان بیاورد.

  موسوی در ادامه اظهاراتش با بیان اینکه تهدیدات نظامی قطعا ما را از آرمان صلح و گفتگویی که به صورت تاریخی همراه ماست، بازنمی‌دارد، عنوان کرد: وزارت امور خارجه قطعا علیرغم همه تهدیدات و فشارها، راه ملت ایران را که تاریخ پر افتخارش نشان می‌دهد ملتی صلح طلب جنگ بلد است، ادامه می‌دهد.

  وی گفت: تاریخ ایران پر از نقاط عطفی است که نشان داده‌ایم چگونه ملتی هستیم.

  برچسب ها :

  نظرات