آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۹ , Monday 13 July 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 112300
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۶ بهمن, ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۶
 • شما اینجا هستید :فضای مجازی
 •   

  بازیگران مشهوری که نقش‌های مهمی را رد کردند

  بازیگران مشهور زیادی دست رد به نقش‌های مهم فیلم‌های سینمایی معروف زده اند.

  آوای شمال/ ستارگان سینما در طول فعالیت‌های خود نقش‌های متفاوتی را به دلایل مختلف مثل متوجه نشدن هدف کلی فیلم و فیلمنامه و یا تداخلات برنامه‌ای رد می‌کنند. در این بین ممکن است نام فیلم‌ها و نقش‌های معروف و محبوبی هم به چشم بخورد که باعث تعجب ما بشود.

  گاهی بازیگران به خاطر رد کردن این نقش‌ها ابراز پشیمانی می‌کنند، اما بعضی از آن‌ها مثل جک نیکلسون که بازی در فیلم «پدر خوانده» و نقش مایکل کورلئونه را رد کرده بود، معتقد است انتخابش درست بوده و مهم نیست فیلمی که نقش آفرینی در آن را رد کرده است چقد مورد توجه منتقدان قرار گرفته و معروف شده است. در ادامه با تعدادی از این بازیگران و نقش‌هایی که آن را رد کرده اند، آشنا می‌شوید.


  مت دیمون- نقش هاروی دنت در فیلم «شوالیه تاریکی»

  بازیگران مشهوری که که نقش‌های مهمی را رد کردند

  مت دیمون در مصاحبه‌ای اعلام کرد که نقش هاروی دنت یا دوچهره را به دلیل تداخل در برنامه فیلمبرداری اش رد کرده است. او گفته بود: نمی‌توانستم در این فیلم حاضر باشم و مسئله تداخل بود، اما هیچگاه با کریستوفر نولان راجع به این موضوع صحبت نکردم. این نقش در نهایت توسط آرون اکهارت بازی شد. او همچنین بازی در فیلم «آواتار» را رد کرده بود که هنوز هم بابت آن پشیمان است.


  لئوناردو دی کاپریو – نقش دریک دیگلر در فیلم «شب‌های بوگی»

  بازیگران مشهوری که که نقش‌های مهمی را رد کردند

  توماس اندرسون برای بازیگری فیلم خود در ابتدا لئو دی کاپریو را در نظر گرفته بود، اما دی کاپریو این نقش را رد کرد و در فیلم «تایتانیک» نقش آفرینی کرد. مارک والبرگ رفیق قدیمی و همبازی او این نقش را بازی کرد. لئوناردو دی کاپریو همچنین بازی در فیلم «دیوانه آمریکایی» را هم رد کرده بود که گفته می‌شود، ۲۰ میلیون دلار دستمزد آن بوده است.


  آنجلینا جولی- نقش آفرینی در فیلم برنده اسکار «جاذبه»

  بازیگران مشهوری که که نقش‌های مهمی را رد کردند

  به گفته ورایتی، قرار بود در ابتدا آنجلینا جولی در نقش اصلی این فیلم برنده اسکار به کارگردانی آلونسو کوارون بازی کند که البته آن را در سال ۲۱۰ رد کرد. این نقش توسط ساندرا بولاک بازی شد.


  دنزل واشینگتن- کارآگاه دیوید مایلز در فیلم «هفت»

  بازیگران مشهوری که که نقش‌های مهمی را رد کردند

  واشینگتن می‌توانست نقشی که به برد پیت رسید را بازی کند. اما با این حال او بازی در فیلم «هفت» را رد کرد و تصمیم گرفت که در فیلم «شیطان در لباس آبی» نقش آفرینی کند. او چندین بار اعلام کرده که از این بابت پشیمان است. او می‌گوید فکر نمی‌کردم کسی آن را ببیند و نمی‌دانم چه شد که این تصمیم را گرفتم، اما حدس می زنم برد پیت از این بابت بسیار خوشحال است.


  جک نیکلسون – مایکل کورلئونه در فیلم «پدرخوانده»

  بازیگران مشهوری که که نقش‌های مهمی را رد کردند

  آل پاچینو برای نقش آفرینی در نقش یک رئیس مافیایی در فیلم «پدرخوانده» دو بار نامزد دریافت جایزه شد. اما جالب اینجاست این نقش در ابتدا به جک نیکلسون پیشنهاد شده بود. به گفته خودش او به این دلیل این نقش را رد کرده که در آن زمان معتقد بوده هندی‌ها باید نقش‌های هندی بازی کنند و ایتالیایی‌ها نقش‌های ایتالیایی.


  آل پاچینو- نقش هن سولو در فیلم «جنگ ستارگان»

  بازیگران مشهوری که که نقش‌های مهمی را رد کردند

  در یک برنامه تلویزیونی این بازیگر اعلام کرد که به او پیشنهاد بازی در نقش هم سولو در مجموعه فیلم‌های «جنگ ستارگان» شده بود. اما او می‌گوید به دلیل آنکه فیلم نامه را درک نکرده این نقش را نپذیرفته است تا این نقش به هریسون فورد برسد. او همچنین اعلام کرد که بازی در فیلم «اینک آخرالزمان» که توسط مارلون براندو بازی شد را هم رد کرده است.


  نیکلاس کیج- آراگون در فیلم «ارباب حلقه ها»

  بازیگران مشهوری که که نقش‌های مهمی را رد کردند

  کیج در مصاحبه‌ای اعلام کرد که او نقش آراگون از مجموعه فیلم‌های سینمایی «ارباب حلقه ها» را رد کرده است. او در این باره گفته بود: در آن زمان اتفاقات سختی در زندگی من در حال روی دادن بود و توانایی آن را نداشتم برای سه سال در محل زندگی ام نباشم. اما او می‌گوید که به این خاطر پشیمان نیست و به عنوان یک طرفدار از فیلم لذت برده است. این نقش توسط ویگو مورتنسن بازی شد.


  کریستوفر پلامر- گاندولف در «ارباب حلقه ها»

  بازیگران مشهوری که که نقش‌های مهمی را رد کردند

  با وجود اینکه پلامر خودش طرفدار کتاب‌های تالکین بود، نقش گاندولف که از کتاب‌های او اقتباس شده بود را رد کرد. او در مصاحبه خود گفته بود دقیقاً نمی داند به چه دلیل این نقش را رد کرده است. گفته می‌شود شان کانری هم بازی در این نقش را به دلیل عدم درک فیلمنامه رد کرده است.


  ایان مک کلین – دامبلی دور در فیلم «هری پاتر»

  بازیگران مشهوری که که نقش‌های مهمی را رد کردند

  مک کلین قرار بود در فیلم سینمایی «هری پاتر» نقشی را داشته باشد، اما او به گاردین گفته بود به این دلیل که او نقش گاندولف را بازی کرده دیگر در نقشی مشابه بازی نخواهد کرد. او می‌گوید: مردم به من می گفتند دوست نداری در نقش دامبلی دور بازی کنی؟ من گفتم نه! من گاندولف را بازی کرده ام!


  جان تراولتا – نقش اصلی فیلم «فارست گامپ»

  بازیگران مشهوری که که نقش‌های مهمی را رد کردند

  گزارش شده بود که جان تراولتا نقش آفرینی در فیلم «فارست گامپ» را رد کرده است. نقشی که باعث شد تام هنکس برای آن دومین اسکار بازیگری خود را دریافت کند. او همچنین بازی در دو فیلم دیگر (آپولو ۱۳ و اسپلش) را رد کرده بود که هردو نقش به تام هنکس رسید.


  ویل اسمیت- نقش نئو در فیلم «ماتریکس»

  بازیگران مشهوری که که نقش‌های مهمی را رد کردند

  ویل اسمیت بازی در فیلم ماتریکس را رد کرد تا این نقش به کیانو ریوز برسد. او می‌گوید در آن زمان به اندازه کافی باهوش نبوده که بتواند به فیلم کمکی بکند. اسمیت همچنین مدت‌ها برای فیلم سینمایی «جنگو» در حال مذاکره بود که در نهایت به دلیل اختلاف در تفکرات این نقش را رد کرد.

  برچسب ها :

  نظرات