آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ , Friday 5 June 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 112234
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۵ بهمن, ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۷
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > اخبار استان
 •   

  زمینه آزادی ۵۰۰ زندانی جرایم غیرعمد مازندران به زودی فراهم می‌شود

  مدیرعامل ستاد دیه کشور از فراهم کردن زمینه آزادی 500 نفر از زندانیان جرایم غیرعمد استان مازندران تا پایان سال خبر داد.

  آوای شمال/ سیداسدالله جولایی در جلسه با رئیس کل دادگستری، دادستان مرکز استان و اعضای ستاد دیه مازندران از فراهم کردن زمینه آزادی ۵۰۰ نفر از زندانیان جرایم غیرعمد استان تا پایان سال خبر داد.

  وی با بیان اینکه سال گذشته با برگزاری ۴۰۰ جشن گلریزان در کشور چندین هزار نفر از زندانیان جرائم غیرعمد آزاد شدند، تصریح کرد: سهم استان از جشن‌های گلریزان بسیار کم بوده است و امیدواریم با تدبیر عملی رئیس کل دادگستری مازندران شاهد پررونقی جشن‌های گلریزان در شهرهای استان و آزادی زندانیان باشیم.
  مدیرعامل ستاد دیه کشور با بیان اینکه این زندانیان غالبا به جرم صدور چک بی‌محل و عدم توانایی در پرداخت مهریه و دیه در زندان هستند، ابراز امیدواری کرد با اختصاص ساختمانی برای ستاد دیه استان، تقویت نیروهای ستاد و برگزاری جشن گلریزان در ۲۲ شهر بزرگ استان، زمینه آزادی زندانیان بیشتری فراهم شود.
  وی با قدردانی از حمایت مراجع قضایی استان در کاهش جمعیت‌ زندان‌ها بر ضرورت اقدامات فرهنگی در سطح استان   تاکید کرد و گفت: توقع مااین است، استان مازندران نیز به مانند استان‌های خوزستان، آذربایجان شرقی و هرمزگان، پیشرو در برگزاری جشن های گلریزان وآزادی زندانیان باشد.
  رئیس کل دادگستری استان مازندران نیز با بیان اینکه ستاد دیه بار زیادی را از دوش جامعه و خانواده‌های مددجویان برمی دارد، گفت: آسیب‌های اجتماعی و تبعات زندان، متوجه جامعه و ارکان خانواده است و ستاد دیه در کاهش این آسیب‌های اجتماعی بسیار تاثیرگذار است.

  براساس گزارش نائب رئیس ستاد دیه کشور، در سال گذشته ۱۳۹ نفر از زندانیان استان با کمک ستاد دیه آزاد و در۹ ماهه گذشته نیز ۱۲۱ نفر از زندانیان مازندران، از زندان آزاد شدند.

  برچسب ها :

  نظرات