آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ , Friday 5 June 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 112138
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۴ بهمن, ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۸
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > اخبار استان
 •   

  جای خالی مدارس تخصصی کارآفرینی در مازندران

  مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران گفت: جای خالی مدارس تخصصی کارآفرینی در استان حس می‌شود.

  آوای شمال/ کامران اصغری صبح امروز در آغاز دومین باشگاه کارآفرینان نوجوانان استان مازندران در شهرستان قائم شهر با اشاره به اینکه بخشی از مشکلات اشتغال کشور با ترویج فرهنگ کارآفرینی حل می شود، اظهار کرد: فرهنگ کارآفرینی را باید از مدارس و همان سال‌های ابتدایی به فرزندانمان بیاموزیم و در آنان نهادینه کنیم.

  وی ادامه داد: در همین راستا جای خالی مدارس تخصصی کارآفرینی در استان حس می شود.

  مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران اظهار کرد: باشگاه کارآفرینان نوجوان در محیطی گرم و صمیمی ضمن برقراری ارتباط دوستانه و تعاملی با دانش‌آموزان به آموزش مهارت‌های کارآفرینی می‌پردازد.

  اصغری با اعلام اینکه مدت آموزش در باشگاه کارآفرینان نوجوان دو سال است، ادامه داد: پس از طی دوره اولیه آموزش‌ها به طور متناوب ادامه یافته و پیشرفت دانش‌آموزان رصد می‌شود.

  مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران تصریح کرد: مخاطبان این باشگاه دانش‌آموزان دختر و پسر در رده سنی ۱۲ تا ۱۵ سال و ۱۶ تا ۱۸ سال هستند که می‌توانند با افزایش خلاقیت و نوآوری، آموزش ذهن را پرورش دهند.

  وی توانمندسازی دانش‌آموزان در جهت دستیابی به تجربه عملی کارآفرینی در مقیاس کوچک کمک به دانش‌آموزان جهت تقویت باور نسبت به خود و کشف و واکاوی خلاقیت خود از طریق کوشش و خطا، بهبود مهارت‌های اساسی مانند تصمیم گیری، توانایی کار گروهی، حل مساله و شبکه سازی تقویت نگرش کارآفرینانه نوجوانان و افزایش خلاقیت و نوآوری، عزت نفس، میل به موفقیت، تغییر روش‌های تدریس متناسب با مبانی کارآفرینی با هدف افزایش توانایی‌های کارآفرینانه دانش آموزان و آشنا نمودن اولیای دانش‌آموزان با مباحث کارآفرینی به منظور تربیت کودکان و نوجوانان در محیط خانواده برای افزایش توانایی‌های کارآفرینانه آنان را از اهداف راه‌اندازی باشگاه کارآفرینان نوجوان مازندران عنوان کرد.

  اصغری خاطرنشان کرد: نیاز به ترویج فرهنگ کارآفرینی و شکوفایی خلاقیت در دانش‌آموزان با توجه به تغییر مشاغل آینده بسیار حس می شود.

  نماینده مردم قائم شهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه شمالی در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم بر ضرورت برنامه‌ریزی درست برای افزایش بهره‌وری در حوزه اشتغال تاکید کرد و گفت: موقعیت شغلی در کشور زیاد است و باید به فضای اشتغال در حوزه استارت‌آپی بیشتر توجه کنیم.

  عبدالله رضیان افزود: استعدادهای فراوانی در کشور داریم که باید با حمایت دولت و مجلس  به نقطه ایده‌ال برسیم.

  وی خاطرنشان کرد: اقداماتی مانند باشگاه کارآفرینان نوجوان که قطعا برای آینده نوجوانان ما موثر خواهد بود باید ادامه دار باشد.

  رئیس آموزش و پرورش شهرستان قائم شهر نیز در این مراسم با اشاره به اینکه مهارت آموزی از اولویت های آموزش و پرورش است، بیان کرد: در طرح شهاب استعدادهای برتر شناسایی می‌شود.

  مهدی اصغریان با قدردانی از حمایت‌های اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران در کشف استعدادها در حوزه کارآفرینی، اظهار کرد: ایده‌ها با حمایت همه دستگاه‌ها به اشتغال و کارآفرینی تبدیل می شود.

  باشگاه کارآفرینان نوجوان به صورت پایلوت کشوری در شهرستان تنکابن اجرا شد و دومین باشگاه استانی در شهرستان قائم‌شهر راه‌اندازی شد.

  این دوره دو روزه خواهد بود و اساتید دانشگاه حوزه کارآفرینی در حوزه های مختلف به ارائه مباحث می‌پردازند.

  برچسب ها :

  نظرات