آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۹ , Monday 25 May 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 112020
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲ بهمن, ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۲
 • شما اینجا هستید :فرهنگی
 •   

  اجرای نمایشی با طعم خردل!

  سعید نجفیان گفت: نمایش «زندگی با طعم خردل» نمایشی با موضوع دفاع مقدس و از معدود نمایش‌هایی است که به خانواده‌های جانبازان می‌پردازد.

  آوای شمال/ سعید نجفیان کارگردان نمایش «زندگی با طعم خردل» درخصوص این نمایش گفت: نمایش «زندگی با طعم خردل» نمایشی با موضوع دفاع مقدس که درباره خانواده شهدا و جانبازان است و از معدود نمایش‌هایی است که به خانواده‌های جانبازان می‌پردازد. نمایش «زندگی با طعم خردل» درباره جانبازان شیمیایی است، معمولا آثاری که کار می‌کنم موضوعات دفاع مقدسی و مذهبی دارد.

  نمایشی که روایتگر داستانی از خانواده‌های جانبازان است

  وی افزود: نمایش «زندگی با طعم خردل» در راستای کار‌های پیشین من است. این نمایش نگاه نو و مساعدی دارد که محمد غدیرزاده، نویسنده در اثر داشت و سبب شد تا این نمایش را روی صحنه بیاورم.

  نجفیان با اشاره به اینکه نمایش «زندگی با طعم خردل» از آثار منتخب نمایشنامه نویسی دفاع مقدس است، بیان کرد: نمایشنامه «زندگی با طعم خردل» در مجموعه آثار سیزدهمین جشنواره مقاومت چاپ شده بود و من از نویسنده اثر اجازه گرفتم تا آن را در تهران کارگردانی کنم.

  نجفیان درخصوص انتخاب بازیگران نمایش «زندگی با طعم خردل» اظهار کرد: بازیگران را بر اساس شخصیت‌های نمایشی و از میان بازیگرانی که با آن‌ها کار کرده و در ۱۵ سال گذشته همکاری داشته ایم، انتخاب می‌کنم. برای این نمایش ۳ ماه تمرین داشتیم و تا برگزاری جشنواره بین المللی تئاتر فجر اجرای عمومی داریم و به مناسبت دهه فجر هم در جدول اجرا‌ها خواهیم بود.

  کارگردان آثار نمایشی دفاع مقدس درخصوص آثار این حوزه و یا سفارشی بودن آن‌ها بیان کرد: در بیست و هفت سال گذشته بیش از بیست نمایش به اجرا برده ام که تمام آن‌ها از عشق نشات گرفته است، ممکن است برخی آثار سفارشی باشند، من ماهیت سفارشی بودن آثار را بد نمی‌دانم و اگر کاری سفارش شود دلیل ضعف اثر نیست.

  نمایشی که روایتگر داستانی از خانواده‌های جانبازان است

  وی افزود: این کار پیشنهاد خودم بود و دوستانی که در این اثر با من کار کرده‌اند از هنرمندان حرفه ای تئاتر هستند.

  نجفیان در خصوص سی و هشتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر گفت: در این دوره از جشنواره آثاری که اجرا می‌روند، در طول سال اجرا شده اند و این تدبیری بود که نادر برهانی مرند آن را عملی کرد. کار‌ها اجرای عمومی رفته و دیده شدند و طبیعتا به پختگی رسیدند و کار‌ها با تجربه بهتری در معرض نمایش قرار می‌گیرد.

  نجفیان درخصوص کار‌های آتی خود گفت: در نظر داریم نمایش «زندگی با طعم خردل» را در شهرستان‌ها به اجرا ببریم و در خرداد ماه سال آینده نمایشی را در حوزه هنری به اجرا می‌بریم.

   

  در خلاصه نمایش آمده است:

  خاطره دختر ذبیح و مونس در آستانه ازدواج با دانیال است. عمو ابراهیم رازی چندین ساله را افشا می کند. اکنون چند روزی است خاطره ناپدید است و عمو ابراهیم مظنون …

  گفتنی است نمایش «زندگی با طعم خردل» با بازی یعقوب صباحی، علی یعقوب‌زاده، بهارکریم زاده، سپیده پهلوان زاده، سالار نجفیان، ملیکا اصلافی وحلما یعقوب زاده از تاریخ   ۱۸ دی تا ۱۱ بهمن هر شب ساعت ۲۰:۳۰ در تماشاخانه سرو به اجرا می‌پردازد.

  برچسب ها :

  نظرات