آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ , Sunday 7 June 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 111965
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳۰ دی, ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۵
 • شما اینجا هستید :اجتماعی
 •   

  پرداخت مطالبات مراکز طرف قرارداد با تأمین اجتماعی/ احداث درمانگاه در شهرهای بالای ۲۰ هزار نفر بیمه شده

  معاون درمان سازمان تأمین اجتماعی گفت: سازمان تأمین اجتماعی به زودی بخش اعظمی از مطالبات خود را به مراکز درمانی طرف قرارداد و داروخانه‌ها پرداخت می‌کند تا مطالبات این سازمان با مراکز به روز شود.

  آوای شمال/ امیرعباس منوچهری معاون درمان سازمان تأمین اجتماعی درباره پرداخت مطالبات مراکز طرف قرارداد اظهار داشت: سازمان تأمین اجتماعی در دو بخش درمان مستقیم و درمان غیرمستقیم، هزینه‌کرد دارد و این سازمان در بخش درمان مستقیم ۷۷ بیمارستان و ۳۰۰ درمانگاه را در سراسر کشور اداره می‌کند و به نحوی اولین خریدار خدمات درمانی و دومین ارائه‌دهنده درمان در کشور است.

  وی یادآور شد: میزان بدهی سازمان تأمین اجتماعی به مراکز طرف قرارداد از جمله داروخانه‌ها و مراکز درمانی مشخص شده است و توانسته‌ایم بخشی از این مطالبات را تا تیرماه سال جاری پرداخت کنیم.

  منوچهری ادامه داد: به زودی ۳ هزار میلیارد تومان از محل اسناد خزانه به سازمان تأمین اجتماعی تزریق می‌شود و با این پول بخشی از مطالبات خود را پرداخت می‌کنیم تا پرداختی‌های ما به مراکز درمانی طرف قرارداد به دو تا سه ماه برسد.

  معاون درمان سازمان تأمین اجتماعی بیان داشت: در راستای توسعه خدمات درمانی پیشنهاد داده شده است برای شهرهای بالای ۲۰ هزار نفر بیمه شده تأمین اجتماعی، درمانگاه‌هایی احداث کنیم که خدمات درمانی رایگان ارائه شود.

  وی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۷۳ شهرستان خدمات درمانی رایگان تأمین اجتماعی را دریافت نمی‌کنند، گفت: ما موظف به ارائه خدمات رایگان در این شهرستان‌ها برای بیمه‌شدگان خود هستیم.

  معاون درمان سازمان تأمین اجتماعی درباره حذف دفترچه‌های درمانی در مراکز تحت پوشش تأمین اجتماعی نیز اظهار داشت: در حال حاضر این اقدام در تمامی مراکز درمانی ملکی تأمین اجتماعی صورت گرفته است، ولی هنوز در مراکز طرف قرارداد با سازمان تأمین اجتماعی که عمدتا مراکز بهداشتی و درمانی می‌شود، حذف دفترچه اتفاق نیفتاده است که امیدواریم با تعامل با وزارت بهداشت این اقدام هم هر چه سریع‌تر انجام شود.

  برچسب ها :

  نظرات