آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ , Friday 5 June 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 111964
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳۰ دی, ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۸
 • شما اینجا هستید :اخبار استان > اقتصادی
 •   

  هلدینگ ثروت آفرینی در مازندران آغاز شد

  ایجاد هلدینگ سرمایه‌گذاری یکی از روش‌های توسعه اقتصادی است که متکی به بخش خصوصی بوده که در استان‌های دیگر کشور نیز انجام شده و موفقیت آمیز بوده است.

  آوای شمال/ هلدینگ ثروت‌آفرینی اوایل امسال در مازندران استارت زده شد و نشست‌های متعددی در این خصوص از سوی متولیان آن برگزار شد و برای هر سهم ۱۰۰ میلیون تومان ارزش‌گذاری شد.

  با توجه به اینکه در مازندران پروژه‌های اقتصادی فراوانی وجود دارد اما به دلیل فقدان سرمایه‌گذاری این طرح‌های اقتصادی یا بر زمین می‌ماند و یا سرمایه‌گذاران غیربومی اقدام به سرمایه‌گذاری در استانی با ظرفیت بالا می‌کردند، حال با راه‌اندازی هلدینگ ثروت‌آفرینی در مازندران بستر کار جمعی برای سرمایه‌گذاران بومی فراهم شد تا با ایجاد شرکت‌های بزرگ سرمایه‌گذاری، ظرفیت‌های مهم اقتصادی در استان همانند گردشگری، کشاورزی، صنعت، خدمات، کشتیرانی و صنایع تبدیلی فرصت بهتری برای رشد و شکوفایی پیدا کنند.

  ایجاد هلدینگ سرمایه‌گذاری یکی از روش‌های توسعه اقتصادی است که متکی به بخش خصوصی بوده که در استان‌های دیگر کشور نیز انجام شده و موفقیت آمیز بوده است.

  به همین منظور امروز نشستی با حضور فعالان اقتصادی استان در سازمان جهاد کشاورزی تشکیل شد و رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران در این نشست با بیان اینکه مازندران با توجه به ظرفیت‌های بالقوه در بخش‌های مختلف از جمله کشاورزی که دارد می‌تواند فعالیت‌های گسترده‌ای داشته باشد، گفت: با ایجاد هلدینگ ثروت‌آفرینی در مازندران می‌توانیم علاوه بر اقتصاد جامعه، کمک فراوانی به ایجاد اشتغال در استان کنیم.

  عزیزاله شهیدی‌فر ادامه داد: هدف از ایجاد هلدینگ این است که بتوانیم از ثروت سرمایه‌گذاران در بخش‌های مختلف ثروت‌آفرینی کنیم و به همین منظور این موضوع در بخش کشاورزی هم مطرح شد و بخش کشاورزی مازندران با توجه به جایگاهی که در تولید محصولات کشاورزی دارد باید سهم‌بری بالایی در این زمینه داشته باشد.

  وی با بیان اینکه جای خالی یک شرکت بزرگ یا مجموعه قوی بزرگ با بهره‌گیری از افراد کارآفرین و موفق در حوزه‌های مختلف در مازندران احساس می‌شد که با ایجاد هلدینگ‌های ثروت‌آفرینی این خلاء پر خواهد شد، گفت: در هلدینگ ثروت‌آفرینی می‌توان از فعالیت‌های همسو با کشاورزی استان استفاده کنیم.

  مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری مازندران در این نشست اظهار کرد: ایجاد هلدینگ ثروت‌آفرینی در مازندران می‌تواند توسعه فعالیت‌های مهم اقتصادی استان را استارت بزند.

  مهدی گلچوب ادامه داد: یکی از دغدغه‌های جدی استان شکل‌دهی هلدینگ بود تا بتواند روند توسعه اقتصادی استان را سرعت ببخشد چراکه به عنوان نمونه یکی از زیربخش‌های هلدینگ که بخش کشاورزی است، شاهد تولیدات خوب و رقابت‌پذیر با کشورهای خارج را داریم اما خالی بودن هلدینگ‌های قوی سرمایه‌گذاری این خلاها را دوچندان می‌کرد.

  وی افزود: اکنون با راه‌انداری مجتمع‌های قوی سرمایه‌گذاری می‌توان حرکت جهشی در فعالیت‌های اقتصادی ایجاد کرد.

  مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری مازندران بیان کرد: هلدینگ ثروت‌آفرینی در مازندران در هفت شاخه فعالیت خواهد کرد که این زیربخش‌ها با محاسبات دقیق اقتصادی به آن پرداخته خواهد شد.

  گلچوب اضافه کرد: نرخ بازگشت سرمایه در این بخش‌ها بسیار بالا دیده شده است و تاکنون ۱۷۵ سهم مشخص شد که هر یک از سرمایه‌گذاران چندین سهام را خریداری کردند.

  وی یادآور شد: برای بخش کشاورزی و شیلات ۱۵۰ سهم در نظر گرفته شد که ارزش هر سهام ۱۰۰ میلیون تومان است.

  گفتنی است؛ تاکنون ۵۰ سهم در بخش کشاورزی مازندران خریداری شده است.

  برچسب ها :

  نظرات