آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸ , Tuesday 15 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 11196
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۱ اسفند, ۱۳۹۳ - ۰۷:۱۷
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  نتانیاهو در کنگره مفاد توافق هسته‌ای را علنی می‌کند/کنگره آخرین ترمز توافق است

  آوای شمال/ یک مقام ارشد اسرائیلی بامداد روز دوشنبه همزمان با ورود بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم‌صهیونیستی به واشنگتن، گفت وی در سخنرانی‌اش در کنگره، آنچه را که از جزئیات توافق هسته‌ای با ایران می‌داند، علنی خواهد کرد. آنطور که شبکه سی‌ان‌ان گزارش داد، این مقام اسرائیلی که با نتانیاهو به واشنگتن سفر کرده، به خبرنگاران […]

  آوای شمال/ یک مقام ارشد اسرائیلی بامداد روز دوشنبه همزمان با ورود بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم‌صهیونیستی به واشنگتن، گفت وی در سخنرانی‌اش در کنگره، آنچه را که از جزئیات توافق هسته‌ای با ایران می‌داند، علنی خواهد کرد.

  آنطور که شبکه سی‌ان‌ان گزارش داد، این مقام اسرائیلی که با نتانیاهو به واشنگتن سفر کرده، به خبرنگاران گفته است که وی در این سخنرانی «عناصری را که از توافق با ایران می‌داند، شرح خواهد داد.»

  همچنین روزنامه صهیونیستی «هاآرتص» هم به نقل از وی نوشته است: «ما اطلاعات زیادی از توافق با ایران داریم و این اطلاعات نشان می‌دهد که ۱+۵، امتیازات بزرگی داده است.»

  وی افزود: «احساس می‌کنیم که اعضای کنگره به طور کامل از جزئیات توافق در حال ظهور آگاه نیستند و به همین خاطر می‌خواهیم به آن‌ها هشدار دهیم.»

  این مقام اسرائیلی همچنین گفته است که نتانیاهو تلاش می‌کند تا اعضای کنگره را برای به تعویق انداختن توافق با ایران، متقاعد کند.

  وی همچنین افزود: «به عقیده من، کنگره می‌تواند آخرین ترمز برای جلوگیری از توافق باشد… باید به خاطر داشت که ما موافق یک توافق خوب هستیم، توافقی که توان ایران برای رسیدن به بمب اتم را از بین ببرد.»

  در دو ماهی که از دعوت جان بینر رئیس مجلس نمایندگان آمریکا از نتانیاهو برای سخنرانی در کنگره می‌گذرد، انتقادات زیادی از نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی شده است. وی با این حال عازم آمریکا شده تا نشست مشترکی که روز سه‌شنبه در کنگره برگزار می‌شود، سخنرانی کند.

  برچسب ها :

  نظرات