آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ , Thursday 4 June 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 111947
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳۰ دی, ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۶
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > اخبار استان
 •   

  ۱۸۲ کیلومتر ازمحورهای شریانی مازندران برف‌روبی شد

  معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مازندران گفت: با توجه به ورود توده هوای سرد به کشور در طی 48ساعت گذشته و بارش برف در محورهای کوهستانی استان، 182کیلومتر از محورهای کوهستانی اصلی و شریانی استان توسط راهداران با 620 تن شن و نمک برف‌روبی شد.

  آوای شمال/ به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مازندران، حسن جهانیان با اعلام این خبر اظهار کرد: با توجه به هشدار سازمان هواشناسی و کاهش دما در دو روز گذشته، اکیپ‌های راهداری در محورهای کوهستانی مستقر و مشغول به انجام عملیات راهداری زمستانی شدند که طی ۴۸ ساعت گذشته در محور سوادکوه، ۱۲ کیلومتر با ۲۵ تن نمک، محور کندوان، ۴۵کیلومتر با ۱۸۰ تن نمک، محور هراز، ۹۵کیلومتر با ۳۴۰ تن نمک، محور ارتباطی ساری، کیاسر به طول ۳۰کیلومتر با ۷۵ تن نمک برفروبی و نمک پاشی شدند.

  وی افزود: این اداره کل به منظور حفظ ایمنی جاده‌ها و تردد روان وسایل نقلیه و جلوگیری از بروز سوانح رانندگی با کلیه امکانات و اکیپ‌های راهداری خود آمادگی کامل برای عملیات راهداری را دارد.

  معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مازندران بیان کرد: در شب گذشته و به طور مستمر و بی‌وقفه ۳۳ اکیپ راهداری در قالب ۲۵۰ ماشین و ۳۵۰ راهدار در محورهای مواصلاتی استان انجام وظیفه کردند.

    جهانیان طول محورهای برفگیر مازندران را ۳ هزار و ۷۰۰ کیلومتر اعلام و افزود: در حال حاضر ۲۲ راهدارخانه در محورهای مواصلاتی استان تجهیز شده و آماده سرویس‌دهی به مسافران و در راه ماندگان است.

  وی خاطر نشان کرد: هموطنان در شرایط جوی فعلی حتما با به همراه داشتن امکانات و تجهیزات ایمنی از جمله زنجیر چرخ در محورهای کوهستانی تردد کنند.

  لازم به ذکر است، مسافرین و رانندگان محترم می‌توانند جهت کسب اطلاعات از آمار و ارقام تردد در محورهای استان و کشور همچنین آگاهی از آخرین وضعیت راه ها و انسدادها یا محدودیت‌های احتمالی تردد و  شرایط جوی به سایت www.۱۴۱.ir مراجعه نموده و یا با تلفن گویای ۱۴۱ تماس حاصل فرمایند.

  برچسب ها :

  نظرات