آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ , Sunday 7 June 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 111883
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۹ دی, ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۶
 • شما اینجا هستید :اجتماعی
 •   

  ارسال ۶۶ تن اقلام به استان سیستان و بلوچستان

  رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) گفت: امروز به صورت هوایی 66 تن اقلام مورد نیاز مناطق سیل‌زده استان سیستان و بلوچستان توسط ستاد اجرایی فرمان امام(ره) ارسال شد.

  آوای شمال/ محمد مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در مراسم ارسال محموله‌های امدادی به استان سیستان و بلوچستان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ما از ساعات اولیه حادثه سیل در سه استان کرمان، هرمزگان و سیستان و بلوچستان حضور داشتیم و ۹ مقر در ۹ حوزه مستقر هستند.

  وی بیان داشت: تاکنون محموله‌های مختلفی از بعضی کالاها از جمله آب، پتو، کنسرو و مواد غذایی در منطقه سیل‌زده سیستان و بلوچستان توزیع شده است و از دقایق اولیه تا پایان حادثه سیل در کنار مردم سیستان و بلوچستان هستیم. امروز هم با توجه به نیاز موجود در این استان ۶۶ تن اقلام مورد نیاز از جمله ۲۰ تن غذاهای کنسروی، ۲۰ تن برنج، روغن، آب معدنی، دارو و پتو به استان سیستان و بلوچستان به صورت هوایی ارسال می‌شود.

  رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) اظهار داشت: در صورت اعلام نیاز استان سیستان و بلوچستان بلافاصله مجددا اقلام مورد نیاز ارسال خواهد شد.

  مخبر افزود: نیروهای ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) تقریبا در تمامی نقاط حضور دارند.

  وی بیان داشت: نیازهای بعد از سیل که کارهای ضروری و فوری محسوب می‌شود، در دستور کار ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) قرار گرفته است که یکی از آنها تامین لوازم خانگی و توزیع دام است.

  رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) اظهار داشت: به محض اینکه استان سیستان و بلوچستان به وضعیت عادی بازگردد، این اقلام هم در استان توزیع می‌شود.

  مخبر یادآور شد: مجموع اعتباری که تا الان برای این استان در نظر گرفته‌ایم ۳۰ میلیارد تومان اقلام بلاعوض است و ۱۲۰ میلیارد تومان هم کنار گذاشته‌ایم تا ۳۰۰۰ طرح اشتغالزایی کوچک و متوسط در این استان اجرایی کنیم.

  وی افزود: متاسفانه باغات استان سیستان کلا از بین رفته است و بخش زیادی از بندهای شهرستان‌های مختلف استان از بین رفته است و در حال حاضر که این استان دچار سیل است، باید نسبت به ایجاد آب‌بند اقدام کرد؛ چراکه در تابستان با مشکل آب مواجه می‌شوند.

  رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) اظهار داشت: از ساعات ابتدایی حادثه سیل تجهیزات و اقلام مورد نظر ارسال شده است و این اولین محموله‌ای است که به صورت هوایی توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) ارسال می‌شود.

  مخبر خاطرنشان کرد: با معرفی استاندار سیستان و بلوچستان هم لوازم خانگی مورد نیاز برای این استان ارسال خواهد شد.

  برچسب ها :

  نظرات