آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۸ , Thursday 14 November 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 11181
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۱ اسفند, ۱۳۹۳ - ۰۷:۰۴
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  پیام رزمایش پیامبر اعظم شکست قدرت پوشالی آمریکا است/گزینه‌های زیرمیز و روی میز دشمن پوسیده است

  آوای شمال/ دکتر محمدحسن قدیری ابیانه سفیر سابق ایران در مکزیک در گفت‌وگو با طنین یاس، به پیام رزمایش سپاه برای دشمنان که در منطقه عمومی خلیج فارس برگزار شد، اشاره کرد و اظهار داشت: آمریکایی‌ها خیلی روی ناوهایشان مانور می‌دهند و برای خودش احساس قدرت می کنند؛ اما این رزمایش نشان داد که توان […]

  آوای شمال/ دکتر محمدحسن قدیری ابیانه سفیر سابق ایران در مکزیک در گفت‌وگو با طنین یاس، به پیام رزمایش سپاه برای دشمنان که در منطقه عمومی خلیج فارس برگزار شد، اشاره کرد و اظهار داشت: آمریکایی‌ها خیلی روی ناوهایشان مانور می‌دهند و برای خودش احساس قدرت می کنند؛ اما این رزمایش نشان داد که توان انهدام ناوهای آمریکایی را در زمان کوتاهی دارند.

   

  آمریکا حریف ایران نخواهد شد

  وی در ادامه عنوان کرد: البته مراکز پژوهشی غربی پیش بینی کرده بودند که اگر روزی آمریکا وارد جنگ بشود تمام ناوهایش از بین خواهد رفت و بیست هزار کشته هم خواهد داد یکی از دلایلی که غربی ها علی رغم همه شعارهایی که می دهند جرات نکردند به ایران حمله کنند.

   

  سفیر سابق ایران در مکزیک گفت: آنها قبلا در افغانستان و عراق شکست خوردند اسراییل هم با همه وحشی گری هایش مقابل حزب الله و حماس شکست خورد؛ بنابراین عقل سلیم حکم می کند که بدانیم حریف ایران نخواهند شد و در آغاز یک جنگ با ایران شکست می خورند و همین هم باعث شکستشان است.

   

  قدیری ابیانه همچنین تصریح کرد: این رزمایش ها اولا توان نظامی ایران را به نمایش می گذارد و ثانیا بازدارندگی دارد و دشمن متوجه می شود که نباید بیش از گذشته به ناوهای هواپیمابرش متکی باشد.

   

  بی نیازی همسایگان از حضور بیگانگان در منطقه

  وی در ادامه افزود: ضمن اینکه ایران اعلام کرده بود که این رزمایش ها علیه کشورهای همسایه نیست بلکه می توانیم بگوییم که با این رزمایش‌ها می‌تواند برای قدرت‌های دیگر روشن کند و کشورهای همسایه که نیازی به کشورهای بیگانه در این منطقه نیست و ما خودمان می‌توانیم این کار را بکنیم و سیاستمان نیز همین هست که ما کشورهای منطقه برای حفظ امنیت خلیج فارس و کشورهای منطقه همکاری کنیم.

   

  سفیر سابق ایران در مکزیک بیان کرد: ما هیچ قصدی علیه کشورهای دیگر نداریم از ویژگی‌های انقلاب اسلامی ما این است که طمع به سلطه دیگران ندارد و یکی از دلایلی که انقلاب اسلامی ما توانست گسترش روز افزونی داشته باشد، همین ویژگی است که قرآن هم اشاره می‌کند که پیامبران هم در دعوت افراد به دین الهی تاکید می‌کردند این را برای خودمان نمی خواهیم و معمولا در فرهنگ جهانی این است که اگر کشوری احساس قدرت بکند می خواهد بر دیگران مسلط شود.

   

  گزینه نظامی آمریکا، گزینه‌ای پوسیده است

  قدیری ابیانه با بیان اینکه ایران قصد تسلط بر هیچ کشوری را ندارد، گفت: ما چنین قصدی نداریم با توجه به اینکه عراق به ما تجاوز کرد و رژیم صدام خاک ما را هم اشغال کرد و ضرر زیادی به ما وارد کرد ولی الان دنیا می‌بیند که ما داریم از تمامیت ارضی عراق دفاع می‌کنیم که این خودش پیام مهمی است که به جهان صادر می‌شود.

   

  وی همچنین به اهمیت این رزمایش برای تقویت تیم مذاکره کننده ایران در مذاکرات هسته‌ای اشاره کرد و افزود: اینکه دشمن بداند گزینه نظامی اش نه تنها گزینه پوسیده‌ای است بلکه آن گزینه‌های روی میزش هم پوسیده است.

   

  ایرانی قدرتمند، پشتوانه تیم مذاکره کننده

  سفیر سابق ایران در مکزیک ادامه داد: تیم مذاکره کننده ما باید بدانند و می دانند که یک کشور قدرتمند پشتوانه آنها است و از آن طرف هم دشمن ضعیف است، نباید نگران این باشند که اگر مذاکره به نتیجه نرسید دشمن غلطی می تواند بکند بلکه آنها کار خودشان را بکنند از حقوق ایران هم دفاع بکنند.

   

  قدیری ابیانه در پایان خاطرنشان کرد: در مقابل زیاده‌خواهی‌ها هم کوتاه نیایند اگر نگران اینها نباشند که اگر مذاکره به نتیجه نرسید، ممکن است گزینه‌های نظامی یا گزینه‌های دیگر را آمریکا روی میز بگذارد یا به اصطلاح به آنها روی بیاورند و گزینه دیگری برای آمریکا وجود ندارد.

  برچسب ها :

  نظرات