آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ , Monday 1 June 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 111804
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۸ دی, ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۶
 • شما اینجا هستید :اقتصادی
 •   

  متوسط قیمت نفت ایران ۶۱٫۸۵ دلار در سال ۲۰۱۹/ افزایش ۳ دلاری قیمت در ماه دسامبر

  اوپک در جدیدترین گزارش خود اعلام کرد، هر بشکه نفت ایران در ماه دسامبر 2019 با 3 دلار و 7 سنت افزایش به 63.80 دلار رسیده و نفت سنگین ایران به طور متوسط در سال گذشته میلادی به ازای هر بشکه 61.85 دلار به فروش رسیده است.

  متوسط قیمت نفت ایران 61.85 دلار در سال 2019/ افزایش 3 دلاری قیمت در ماه دسامبر

  آوای شمال/ سازمان کشورهای تولید کننده و عرضه کننده نفت، اوپک در جدیدترین گزارش اعلام کرد، متوسط قیمت هر بشکه نفت سنگین ایران در ماه دسامبر ۲۰۱۹ (آذر ۹۸) با ۳ دلار و ۷ سنت افزایش نسبت به ماه پیش از آن به ۶۳٫۸۰ دلار رسید.

  بر اساس این گزارش، هر بشکه نفت سنگین ایران در ماه نوامبر ۶۰٫۷۳ دلار به فروش رسیده بود.

  بر اساس گزارش ماهانه اوپک، تمامی انواع نفت کشورهای اوپک در این ماه افزایش قیمت داشتند که بیشترین افزایش به مِرِی ونزوئلا با ۶ دلار و ۵۰ سنت تعلق داشت.

  متوسط قیمت نفت ایران طی سال ۲۰۱۷  برابر با ۴۹٫۶۰ دلار به ازای هر بشکه و در سال ۲۰۱۸ نیز ۶۷٫۹۷ دلار در هر بشکه عنوان شده است. همچنین متوسط قیمت نفت ایران در سال ۲۰۱۹ برابر با ۶۱٫۸۵ دلار برآورد شده است.

  متوسط قیمت سبد نفتی اوپک در ماه دسامبر با ۳ دلار و ۵۴ سنت افزایش نسبت به ماه قبل از آن به ۶۶٫۴۸ دلار در هر بشکه رسیده است. این رقم برای سبد نفتی اوپک در ماه  نوامبر ۶۲٫۹۴ دلار در هر بشکه بوده است.

  نفت عربستان نیز با ۳ دلار و ۴۴ سنت افزایش ۶۷٫۴۵ دلار در هر بشکه فروخته شد.

  هر بشکه نفت برنت دریای شمال نیز به طور متوسط در این ماه  ۶۶٫۹۰ دلار به فروش رفته است که ۳ دلار و ۷۹ سنت نسبت به ماه پیش از آن افزایش یافته و هر بشکه نفت خام آمریکا با ۲٫۵۶ دلار افزایش ۵۹٫۹۱ دلار معامله شده است.

  برچسب ها :

  نظرات