آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ , Thursday 4 June 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 111769
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۸ دی, ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۸
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  پکن:

  مشارکت استراتژیکمان با روسیه، به سطحی عالی رسیده است

  نخست‌وزیر چین با ارسال یک پیام ضمن تبریک گفتن به «میخائیل میشوستین» بابت انتخاب او به سمت نخست‌وزیری روسیه، از سطح عالی روابط استراتژیک دو کشور ابراز خرسندی کرده است.

  پکن: مشارکت استراتژیکمان با روسیه، به سطحی عالی رسیده است

  آوای شمال/ به دنبال تغییر و تحولات تازه در دولت روسیه و تعیین نخست‌وزیر جدید این کشور، «لی کگیانگ» نخست‌وزیر چین خطاب به همتای روس خود پیام تبریک ارسال کرده است.

  به نوشته روزنامه «مردم» چین، نخست‌وزیر چین در این پیام به میخائیل میشوستین نخست‌وزیر جدید روسیه تبریک گفته و در این پیام تبریک تصریح کرد: ««مشارکت استراتژیک جامع و هماهنگی چین-روسیه در سال‌های اخیر به یک سطح عالی توسعه یافته است».

  به گفته لی کگیانگ، چین و روسیه در تلاش برای پیش بردن همکاری‌های عمیق بین دو کشور در مسائل مختلف از قبیل اقتصاد، تجارت، سرمایه گذاری، انرژی، فرهنگی و تبادلات مردمی هستند.


  لی کگیانگ نخست‌وزیر و شی جین پینگ رئیس‌جمهور چین

  نخست‌وزیر چین در این پیام افزود: «در سال ۲۰۱۹ و در هفتادمین سالگرد برقراری روابط دیپلماتیک بین چین و روسیه، شی جین پینگ رئیس‌جمهور چین و ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه به طور مشترک، ایجاد مشارکت استراتژیک جامع بین دو کشور را اعلام کردند».

  او که دومین مقام ارشد چین محسوب می‌شود، در پایان این پیام از آمادگی خود برای همکاری با همتای روس خود به منظور تقویت روابط دوجانبه و رساندن این روابط به به سطوح بالاتر تاکید کرده است.

  ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه روز پنج‌شنبه با امضای حکمی رسما «میخائیل میشوستین» را به عنوان نخست‌وزیر جدید روسیه منصوب کرد.

  صدور این حکم ساعتی پس از آن انجام شد که مجلس دومای روسیه با اکثریت قاطع آرا، صلاحیت میشوستین را برای تصدی سمت نخست‌وزیری تأیید کرده بود

  برچسب ها :

  نظرات