آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ , Sunday 7 June 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 111575
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۲ دی, ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۴
 • شما اینجا هستید :فرهنگی
 •   

  مایکروسافت امنیت اسکایپ را افزایش می‌دهد

  شرکت مایکروسافت به تازگی اعلام کرد که کدنویسی‌های امنیتی اسکایپ به طور مجدد انجام شده است و این پیام رسان در امنیت کامل قرار دارد.

  آوای شمال/ یکی از پیام رسان‌های پرطرفدار در جهان که به واسطه امکان مکالمه و تماس تصویری با کیفیتش در بین کاربران جا باز کرده، نرم افزار اسکایپ است. این نرم افزار توسط شرکت مایکروسافت توسعه داده می‌شود و در تمامی محصولات این شرکت به طور پیشفرض نصب شده است. این پیام رسان هم مانند سایر نرم افزارهای پیام رسان دارای ایراداتی است که شرکت سازنده آن با انتشار بروزرسانی‌هایی دائما در حال برطرف کردن این ایرادات است؛ اما چندی پیش برخی از کاربران چینی اعلام کردند که برخی از توسعه‌دهندگان این نرم افزار در چین به مکالمات کاربران گوش می‌دهند و به نوعی این نرم افزار امنیت و حریم خصوصی کاربران را نقض می‌کند.

  اسکایپ دارای امنیت کامل است

  اما مایکروسافت در پاسخ به این ادعای کاربران به تازگی اعلام کرده است که بخش مکالمات اسکایپ در برخی از کشورها بازنوسی شده است و هم اکنون مکالمات این پیام رسان دارای امنیت کامل هستند. این خبر توسط یکی از پیمانکران مایکروسافت که روی پیام رسان اسکایپ تمرکز کرده است منتشر شد؛ او همچنین اعلام کرد بارها شاهد ضبط صدای مکالمات اسکایپ از طریق دستیار صوتی مایکروسافت از سوی کورتانا بوده است و وی در کد نویسی جدید این نرم افزار در چین سعی کرده است تا جای ممکن دسترسی سایر نرم افزارها به این پیام رسان را محدود کند.

   

  طبق اعلام سازنده این پیام رسان، افراد بسیار کمی به مکالمات کاربران دسترسی دارند که همه آن‌‎ها از توسعه دهندگان اسکایپ هستند و برای ارتقا این نرم افزار مجبور به گوش دادن و ضبط برخی از مکالمات این پیام رسان دارند. لازم به ذکر است که امنیت این پیام رسان به طور کامل تامین بوده و کاربران می‌توانند بدون نگرانی از نقض حریم شخصیشان از این پیام رسان آمریکایی استفاده کنند. همچنین مایکروسافت از افردای که احساس می‌کنند مکالمات آن‌ها توسط افراد شنود می‌شوند باید رمز عبور خود را تغییر دهند.

  برچسب ها :

  نظرات