آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸ , Monday 22 July 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 11157
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۱ اسفند, ۱۳۹۳ - ۰۶:۴۲
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  جان کری: به ایران قول نمی‌دهم!

  آوای شمال/ سایت رادیو فردا (RADIOFARDA) در زمینه مصاحبه جان کری با شبکه ای بی سی (ABC) نوشته است: وزیر امور خارجه آمریکا، با اشاره به این که نمی تواند قول بدهد که مذاکرات جاری به یک توافق با ایران منجر خواهد شد، ابراز امیدواری کرده است که این مذاکرات نتیجه داده و بتوان به […]

  آوای شمال/ سایت رادیو فردا (RADIOFARDA) در زمینه مصاحبه جان کری با شبکه ای بی سی (ABC) نوشته است: وزیر امور خارجه آمریکا، با اشاره به این که نمی تواند قول بدهد که مذاکرات جاری به یک توافق با ایران منجر خواهد شد، ابراز امیدواری کرده است که این مذاکرات نتیجه داده و بتوان به «یک توافق خوب» دست یافت.

  به گزارش خبرگزاری رویترز، جان کری روز یکشنبه اول ماه مارس (دهم اسفند) در مصاحبه با شبکه تلویزیونی «ای بی سی» گفته است که ایالات متحده بهتر است به توافقی دیپلماتیک برای حل مناقشه هسته ای ایران اعتماد کند تا دیگر نیازمند حل این مساله از طریق راهبرد نظامی نباشد.

  وی در این مصاحبه دو روز پیش از سخنرانی بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل در کنگره آمریکا، از دستیابی به توافق با ایران برای حل مناقشه هسته ای جمهوری اسلامی دفاع کرده است.

  جان کری در ادامه مصاحبه با «ای بی سی» در خصوص مذاکرات هسته ای با ایران گفته است: بهتر است این مساله (جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته ای ) از طریق دیپلماسی حل بشود تا با استفاده از راهبرد نظامی، چرا که می بایست بارها و بارها آن را تکرار کنید، حال آن که همه معتقدند رویکرد (نظامی) را می بایست پس آن از تمام شدن تمامی فرصت های دیپلماتیک، به کار گرفت.

  با این حال وزیرامور خارجه آمریکا با اشاره به این که نمی تواند قول بدهد که توافق با ایران قطعا حصول خواهد شد، گفته است:« اما می خواهیم این مساله را  بیازماییم که آیا دیپلماسی می تواند مانع ساخت سلاح (هسته ای) بشود یا نه.»

  جان کری گفته است: ما بارها گفته ایم که توافق نکردن بهتر از یک توافق بد است . ما قطعا توافق بد نخواهیم کرد.

  وزیر امور خارجه آمریکا گفته است: امیدورای ما این  است که دیپلماسی نتیجه بدهد. با توجه به موفقیت در توافق موقت (در ژنو)، بهتر است از برمبنای همین اعتماد کنیم تا ببینیم می توانیم به یک توافق خوب مشابه برای آینده به دست بیاوریم یا نه.

  برچسب ها :

  نظرات