آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ , Thursday 4 June 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 111487
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۸ دی, ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۹
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > اخبار استان
 •   

  پیش‌بینی تولید ۱۰۰۰ تن ماهی در قفس‌های دریایی

  مدیرکل شیلات مازندران از پیش‌بینی تولید 1000 تن ماهی در قفس‌های دریایی در استان خبر داد.

  آوای شمال/ پرورش ماهی‌های دریایی در قفس، فرصتی طلایی در عرصه آبزی پروری استان مازندران است که زمینه خوبی را هم برای اشتغال و هم برای تولید ماهی‌های صادرات محور فراهم کرده است.

  با توجه به پیشرفت و مزایای پرورش آبزیان در قفس نسبت به سایر روش‌ها و همچنین با توجه به وجود منابع مستعد آبی در داخل استان این روش از اهمیت بسزایی برخوردار است.

  پرورش ماهی در قفس در سال‌های اخیر در نواحی ساحلی استان درحال اجرا است  که توانسته تولیدات خوبی را البته با کیفیتی بالا به خود اختصاص دهد.

  مدیرکل شیلات مازندران در این‌باره در گفت‌وگو با فارس، اظهار کرد: پرورش ماهی در قفس، روش نوینی است که در شمال کشور به ویژه در استان مازندران شروع شده است.

  ولی‌الله محمدزاده با اشاره به اینکه پرورش ماهی در قفس از سال ۸۹ در استان مازندران شروع شده است، افزود: قفس‌ها در دریا نصب در عمق ۳۰ متر متناسب با شیب کف در مناطق مختلف نصب شده و توسط لنگر نگهداری می‌شوند.

  وی با اعلام اینکه درحال حاضر حدود ۲۰ قفس در سواحل استان ماهی‌دار شد، تصریح کرد: پیش‌بینی ما این است تعداد قفس‌ها به ۲۵ قفس برسد.

  مدیرکل شیلات مازندران بیان کرد: پیش‌بینی ما از میزان تولید ماهی در این روش امسال بیش از یک‌هزار تن خواهد بود.

  این مسؤول با اشاره به اینکه پرورش ماهی در قفس شرایط خوبی برای ایجاد اشتغال در سواحل مازندران فراهم کرده است، اظهار کرد: محصولاتی که در قفس تولید می شود صادرات محور بوده و از کیفیت خوبی هم برخوردار است که امیدواریم شاهد شکوفایی بیشتر در این زمینه باشیم.

  محمدزاده یادآور شد: پرورش ماهی در قفس در دریای مازندران از نیمه دوم سال یعنی مهر ماه تا پایان اردیبهشت سال آینده  خواهد بود.

  وی با اعلام اینکه پرورش ماهی در قفس از از دو قفس در سال ۸۹ شروع شد، گفت: درحال حاضر شاهد پرورش ماهی در قفس در سواحل جویبار، بابلسر، نور، نوشهر، عباس‌آباد، تنکابن و رامسر هستیم.

  برچسب ها :

  نظرات