آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۹ , Monday 25 May 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 111449
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۷ دی, ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۰
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > اخبار استان
 •   

  راه‌اندازی مجتمع فرهنگی رفاهی سالمندان سنگده

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران گفت: همکاری با بهزیستی مازندران در راستای خدمت‌رسانی به آجاد مردم به ویژه سالمندان مثمر ثمر خواهد بود در این خصوص مجتمع فرهنگی رفاهی سالمندان سنگده راه‌اندازی خواهد شد.

  آوای شمال/ مدیر مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران در دیدار با مدیرکل بهزیستی مازندران با تأکید بر همراهی و همکاری دو نهاد در راستای خدمت رسانی به آحاد مردم جامعه به ویژه سالمندان، آمادگی خود را برای استمرار این همکاری اعلام کرد.

  وی گفت: برگزاری برنامه‌هایی همچون تئاتر، موسیقی‌های فاخر و اجرای فعالیت‌هایی که موجب دلگرمی و نشاط این قشر از جامعه بشود در دستور کار این اداره کل قرار داشته و قطعا به این حرکت، قدرت و پویایی بیشتری خواهیم داد.

  جمال باقری مدیرکل بهزیستی مازندران نیز در دیدار با عباس زارع مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و محمدعلی کاظمی شاعر پیشکسوت استان، ضمن تأکید بر اهمیت برنامه ریزی در حوزه سالمندان گفت: در دو دهه آینده حدود یک سوم جامعه را سالمندان تشکیل خواهند داد که همین امر اهمیت برنامه‌ریزی و مدیریت صحیح در این حوزه را نشان می‌دهد.

  وی با بیان اینکه سالمندی متفاوت از ناتوانی است، افزود: تلاش می‌کنیم‌ با همکاری نهادهای فرهنگی نظیر اداره کل ارشاد، با برنامه‌ریزی صحیح و هدف‌گذاری مناسب، در مسیر ایجاد جامعه با نشاط حرکت کنیم.

  در این دیدار راه‌اندازی مجتمع فرهنگی رفاهی سالمندان سنگده در منطقه دودانگه ساری با تمرکز بر فعالیت‌های هنری ویژه سالمندان به همت هنرمندان و حمایت بهزیستی و ارشاد استان بررسی شد.

  باقری با بیان اینکه سالمندی متفاوت از ناتوانی است افزود: ضروری است با برنامه ریزی صحیح و هدف‌گذاری مناسب، در مسیر ایجاد جامعه با نشاط، از توانمندی‌های جامعه سالمندان نیز استفاده شود.

  این مسؤول بیان کرد: جامعه سالمندان نیز توانایی‌های خوبی در حوزه،های فرهنگی و هنری دارند و با کوشش مربیان فعال در مراکز تحت پوشش بهزیستی، شاهد بروز استعدادهای هنری هستیم.

  در این دیدار که با حضور محمدعلی کاظمی سنگدهی برگزار شد، مقرر شد تا به همت این هنرمند مازندرانی و حمایت بهزیستی و ارشاد استان، مجتمع فرهنگی رفاهی سالمندان سنگده با تمرکز بر فعالیت‌های هنری ویژه سالمندان در این منطقه راه‌اندازی شود.

  برچسب ها :

  نظرات