آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۹ , Monday 25 May 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 111392
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۶ دی, ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۶
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > اخبار استان
 •   

  ۷۸۳ زندانی از آموزش فنی و حرفه‌ای بهره‌مند شدند

  مدیرکل آموزش فنی وحرفه‌ای مازندران از آموزش زندانیان در سال جاری خبر داد و گفت: ۷۸۳ زندانی از آموزش فنی و حرفه‌ای بهره‌مند شدند.

  آوای شمال/  حسین درویشی مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای مازندران از آموزش ۷۸۳ نفر از زندانیان مازندران در بخش  فنی و حرفه‌ای از ابتدای سال جاری خبر داد.

  وی افزود: سازمان آموزش فنی‌وحرفه‌ای به توسعه مهارت‌آموزی زندانیان اهمیت ویژه می‌دهد و یکی از مهم‌ترین گروه‌های هدف این سازمان، مددجویان این اماکن است زیرا بیکاری و یا نداشتن شغل مناسب یکی از مهم‌ترین دلایل ارتکاب جرم از سوی افراد و ورود آن‌ها به زندان است.

  درویشی تصریح کرد: نداشتن مهارت سودمند، کسب و کار و اشتغال یکی از علل مهم بزهکاری افراد و سوق آن‌ها به سمت انجام جرم عنوان است و کسب مهارت برای حذف ریشه‌های مبادرت جرم و توان‌مندسازی زندانیان بسیار حایز اهمیت است و فراگیری مهارت‌های مهارتی فنی و حرفه‌ای می‌تواند با ایجاد شرایط اولیه برای اشتغال و اصلاح رفتار آنان را برای ورود به جامعه پس از آزادی فراهم آورد.

   این مسؤول خاطرنشان کرد: بیکاری و فقدان مهارت یکی از علل گرایش به اعتیاد، بزهکاری و خلاف است و در این راستا این اداره کل با همکاری سازمان امور زندان‌ها و ستاد مبارزه با مواد مخدر استان، نسبت به آموزش زندانیان و معتادان درمان یافته و خود معرف اقدام می‌کند.

   وی با اشاره به اینکه فرصت‌های آموزشی فنی و مهارتی را نه تنها برای زندانیان بلکه برای جامعه نیز سودمند دانست و اظهار کرد: رفتار مددجویان نیز به طور مؤثری به وسیله برنامه‌های آموزشی فنی و حرفه‌ای تغییر می‌یابد زیرا این آموزش‌ها با تأکید بر مسؤولیت فردی، احترام و شکیبایی نسبت به دیگران همراه می‌باشد.

  درویشی با تأکید بر حمایت اقشار جامعه از مددجویان، گفت: موضوع حمایت از مددجویان نیازمند فرهنگ‌سازی می‌باشد و ارتباط و برخورد با آنان باید در ابعاد مختلف به صورت صحیح صورت گیرد.

  برچسب ها :

  نظرات