آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ , Thursday 4 June 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 111386
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۶ دی, ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۹
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  روسیا الیوم:

  وداع با “سلیمانی” در تهران بزرگ‌ترین مراسم پس از تشییع پیکر خمینی است

  شبکه روسیا الیوم گفت، جمعیت متراکم و به هم پیوسته‌ای که تا چند کیلومتری اطراف دانشگاه تهران برای تشییع پیکر سردار سلیمانی آمدند بزرگ‌ترین مراسم تشییع در تاریخ است.

  روسیا الیوم: وداع با

  آوای شمال/ پایگاه خبری روسیا الیوم تشییع پیکر سردار سلیمانی و همرزمانش را بزرگ‌ترین مراسم تشییع در تاریخ توصیف کرد.

  روسیا الیوم امروز دوشنبه گزارش داد: «میلیون‌ها ایرانی برای حضور در مراسم تشییع سردار قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران و همراهانش به خیابان‌ها آمدند و شعارهایی در محکومیت این حمله آمریکا سر دادند».

  این پایگاه خبری روسی با بیان اینکه خیابان های پایتخت ایران مملو از جمعیتی شد که برای  تشییع رسمی و مردمی سلیمانی آمدند، گفت: «این حضور میلیونی از زمان تشییع آیت الله خمینی رهبر انقلاب ایران بی سابقه بوده و تشییع سلیمانی بزرگ‌ترین تشییع جنازه تاریخ [ایران، بعد از تشییع امام] شمرده شده است».

  روسیا الیوم افزود: «جمع کثیری از عزاداران صبح دوشنبه در یک مراسم تشییع عظیم در حوالی دانشگاه تهران با حضورآیت الله خامنه‌ای رهبر معظم ایران، حسن روحانی رئیس جمهور، علی لاریجانی، رئیس مجلس و… شرکت کردند آن هم پس از اینکه تشییع  پیکر سلیمانی در اهواز و مشهد قبل از انتقال وی به پایتخت برگزار شد».

  روسیا الیوم ادامه داد: «اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی حماس و صالح العاروری معاون وی هم برای شرکت در مراسم تشییع به تهران آمدند.»

  این پایگاه خبری با اشاره به ادای نماز آیت الله خامنه‌ای بر پیکر سلیمانی و همراهانش آورده است: ازدحام جمعیت اطراف دانشگاه تهران تا مسافت چند کیلومتری ادامه دارد و در حالی که  مردم پرچم‌هایی سرخ در دست داشتند، شعارهای “مرگ بر آمریکا” و “مرگ بر اسرائیل” سر می‌دادند».

  سید علی خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب بعد از تایید شهادت سردار سلیمانی در ایران سه روز عزامی عمومی اعلام کرد و قرار است بعد از پایان مراسم امروز تشییع در تهران و قم، پیکر فرمانده فقید نیروی قدس سپاه پاسداران فردا سه شنبه در کرمان تشییع شود و در زادگاهش به خاک سپرده شود.

  برچسب ها :

  نظرات