آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ , Sunday 7 June 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 111323
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۵ دی, ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۰
 • شما اینجا هستید :اجتماعی
 •   

  فعالیت ۱۲۷۰ شرکت دانش بنیان در حوزه سلامت

  رئیس دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت از فعالیت 1270 شرکت دانش بنیان در حوزه سلامت خبر داد و گفت: حدود 4 هزار محصول حوزه سلامت داریم که 370 محصول آن تجاری شده است.

  آوای شمال/ حسین وطن پور، رئیس دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت درباره «فعالیت شرکت‌های دانش بنیان در حوزه سلامت»، اظهار داشت:بالغ بر ۱۲۷۰ شرکت دانش بنیان در حوزه سلامت مصوب داریم که ۵۰ درصد آنها در مراکز رشد دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور مستقر هستند.

  وی ادامه داد:حدود ۴ هزار محصول حوزه سلامت داریم که اکنون روی آنها کار می‌شود و ۳۷۰ محصول تجارتی شده این شرکتها نیز در بازار عرضه شده؛ ضمن اینکه ۵۲ درصد این محصولات صادر می‌شود.

   رئیس دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت گفت: حمایت از شرکت‌های دانش بنیان، ارائه وام و تسهیلات توسط صندوق‌ها باعث شده ما جایگاه خوبی را در تأمین نیاز مردم در حوزه دانش بنیان داشته باشیم.

  وطن پور درباره «برنامه‌های حمایتی وزارت بهداشت از شرکت‌های دانش بنیان»، خاطرنشان کرد: در هر کدام از بخش‌ها برنامه توسعه داریم؛ یعنی شرکت‌های دانش بنیان و مراکز رشد دانشگاهی را داریم و آنها ماموریت محور می‌‌کنیم؛ یعنی مراکز رشد و دانشگاه‌هایمان را برای حل مسئله هدایت می‌کنیم.

  وی اضافه کرد: این کار را انجام می‌دهیم تا مشکل منطقه‌ای را شناسایی کرده و ایده بازار‌هایی را برگزار کنند تا نتیجه آن تبدیل به پروزه‌هایی شود که مشکل ملی و منطقه‌ای را حل کنند.

  رئیس دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت متذکر شد: صندوق‌ها می‌توانند امکان فروش را در صورتی که اگر پروژه‌‌ای توجیه پذیری خوبی داشته باشند و اینکه این مورد نیاز بازار است یا خیر برآورد کنند؛ ضمن اینکه لیست فراخوان را نیز ما سالیانه منتشر می‌کنیم و در آن لیست نیز شرکت‌ها می‌توانند فعال باشند.

  برچسب ها :

  نظرات