آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ , Sunday 7 June 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 111304
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۵ دی, ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۷
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > اخبار استان
 •   

  پویش مردمی دعوت از پیکر شهید سلیمانی در مازندران

  مازندرانی‌ها از روز جمعه با شنیدن خبر شهادت سردار سلیمانی داغدار شده‌اند. آنها از ساعتی قبل با راه انداختن کمپین‌هایی خواستار ورود پیکر این شهید به استانشان شدند.

  آوای شمال/ مردم مازندران از روز جمعه با شنیدن خبر شهادت سردار سلیمانی داغ‌دار شده و طی دو روز اخیر در چندین مکان مراسم برای پاسداشت رشادت‌های سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی برگزار کرده‌اند از ساعتی قبل با راه انداختن کمپین‌هایی خواستار ورود پیکر این شهید به استان‌شان شدند.

  در این خصوص تصاویری با این مضمون بارها در شبکه‌های اجتماعی دست به دست شده‌اند که از مسؤولان تقاضا دارند هر چند کوتاه، تشییع شهید سلیمانی در مازندران هم چون  مشهد، اهواز، تهران و کرمان انجام شود.

  یکی از کاربران به حضور سردار سلیمانی در یادواره هزار و ۷۴۷ شهید بابلی در اسفند ماه سال گذشته اشاره کرد و گفت: وقتی سردار قدم روی چشم ما گذاشتند برای یادواره شهدا به بابل آمدند مردم از همه شهرهای مازندران به دیدارش آمدند، حال مازندرانی‌ها چشم انتظار دیدار آخر با حاج قاسم سلیمانی هستند.

  به گزارش فارس طبق آنچه سخنگوی سپاه اعلام کرده، امروز یکشنبه صبح پیکر ایشان ساعت ۷:۳۰ تا ۹:۳۰ به اهواز منتقل می شود؛ مردم و عشایر خوزستان به جهت سابقه حضور ایشان در دوران دفاع مقدس و اینکه این استان نماد دفاع مقدس است درخواست حضور پیکر ایشان را داشتند که مورد موافقت فرمانده کل سپاه قرار گرفت.

  پس از آن در ساعت ۱۲:۳۰ تا ۱۳ پیکر ایشان به مشهد مقدس منتقل خواهد شد که جزییات و محل این مراسم توسط فرمانده سپاه استانی اعلام خواهد شد، پس از اتمام مراسم در مشهد مقدس، یکشنبه بعدازظهر پیکر ایشان به تهران منتقل می‌شود و ساعت ۱۹:۳۰ تا ۲۲:۳۰ مراسم وداع با پیکر این شهید بزرگوار در مصلای تهران برگزار می‌شود.

  مراسم تشییع و نماز بر پیکر این شهید عزیز از ساعت ۸ صبح روز دوشنبه در دانشگاه تهران برگزار خواهد شد و پس از آن پیکر ایشان از مسجد دانشگاه تهران به سمت میدان آزادی تشییع خواهد شد؛ پس از تشییع در تهران، مراسم کوتاهی از ساعت ۱۴ تا ۱۶ در حرم حضرت معصومه برگزار خواند شد و پس از آن پیکر ایشان به کرمان منتقل خواهد شد.

   مردم مازندران، دیار علویان هم درخواست دارند پیکر حاج قاسم سلیمانی به استان‌شان بیاید؛ در این کمپین شعر؛  گرچه یوسف به کلافی نفروشند به ما / بس همین فخر که ما هم ز خریدارانیم و جمله (خدایا تو شاهد باش این مردم شهیدپرور برای یاران امام زمان همه وجودشان را می‌گذارند)‌ قابل رویت است.

  برچسب ها :

  نظرات