آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ , Thursday 4 June 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 111301
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۵ دی, ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۸
 • شما اینجا هستید :فضای مجازی
 •   

  قمی: همه ملت می‌توانند از آمریکا انتقام‌ بگیرند/ پلارک: سردار دنبال کسب رضایت دو نفر بود

  رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با اشاره به ثمرات خون شهید قاسم سلیمانی گفت: شهادت حاج قاسم ثابت کرد که در میدان جنگ رو در رو با دشمن هستیم.

  آوای شمال/ حجت‌الاسلام محمد قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی باحضور در برنامه تلویزیونی «سلام صبح بخیر» شبکه سه ضمن تشریح پیامدهای شهادت سردار قاسم سلیمانی گفت: یکی از ثمرات شهادت این سردار عزیز این است که ما بتوانیم اعتقادات خودمان را به ثمر برسانیم و نسبت به آنها باور داشته باشیم. در این راستا شاید از کودکی آموزش دیده باشیم اما مهم این است که چه میزان به اعتقاداتمان باور داریم و آن را به ثمر می‌نشانیم.

  پیامد‌ها و ثمرات خون شهید سلیمانی

  وی حس مبارزه و جدی بودن جنگ با دشمن را یکی دیگر از پیامدهای شهادت سردار قاسم سلیمانی برشمرد و گفت: ما تا پیش از شهادت این سردار عزیز خودمان را در میدان نبرد نمی‌دیدیم. اینکه پنجه در پنجه با دشمن در حال جنگ هستیم این امری است که شاید تا پیش از این اتفاق چندان جدی گرفته نمی‌شد اما به برکت خون این شهید بسیاری از ما دریافتیم که ماجرا جدی است و مبارزه یک جنگ واقعی و به تمام معنا است.

  شهادت حاج قاسم تذکری است که بفهمیم در میدان جنگ رو در رو با دشمن هستیم

  قمی ادامه داد: شهادت حاج قاسم تذکر است برای ما که بفهمیم عده‌ای در این دنیا تا چه میزان قلدری می‌کنند و خود را مالک و فرمانروای همه جهان می‌دانند شهادت سردار سلیمانی سبب شد تا بفهمیم که دشمن داریم و دشمن در حال حمله به ما است. اکنون ما میدان جنگ و مبارزه را به خوبی حس می‌کنیم و برای نبرد مصمم‌تر می‌شویم.

  جوانان امروز الگویی مانند حاج قاسم دارند

  رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با بیان اینکه جوانان امروز الگو و اسوه‌ای مانند حاج قاسم سلیمانی دارند گفت: شاید اگر نسل امروز مستقیماً شخصی مانند سردار سلیمانی را از نزدیک نمی‌دیدند نمی‌توانستند باور کنند که یک انسان تا این میزان چند وجهی است هم به یاری مستضعفان و مظلومان می‌شتابد هم در میدان نبرد حاضر است هم نماد مهربانی، هم نماد قدرت و اقتدار است و هم در جایی که لازم است خم می‌شود و پای مادر شهید را می‌بوسد.

  شهید سلیمانی یک فرهنگ بود

  وی ادامه داد شهید سلیمانی فقط یک شخصیت نظامی نبود ایشان یک سرمایه اجتماعی و به معنی واقعی کلمه یک فرهنگ بود
  و اگر ما می‌خواهیم انتقام سخت بگیریم باید همه جوانان ما در عرصه فرهنگ آرایش نظامی بگیرند. متأسفانه دستگاه‌های فرهنگی ما به اندازه حاج‌قاسم موفق نبودند. ما نسبت به آنچه وظیفه ما است عقب هستیم. پس خود مردم باید وارد عمل شوند. عرصه فرهنگ که عرصه اصلی میدان جنگ با دشمن است را به دست بگیرند و ما باید شرایط را به خوبی برای جامعه تشریح کنیم که اکنون در چه وضعی هستیم و دشمن در چه جایگاهی قرار دارد و قدرتش چه میزان است.

  همه مردم می‌توانند در انتقام‌گیری از آمریکا سهیم باشند/ باید در جبهه فرهنگ از آمریکا انتقام بگیریم

  رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با بیان اینکه همه مردم و جوانان حق دارند در انتقام خون حاج قاسم شرکت کنند گفت: امروز باید در جبهه فرهنگ به خوبی انتقام‌گیری صورت بگیرد. به عنوان مثال در فضای شبکه‌های اجتماعی می‌بینیم که کسی اگر حرفی از حاج‌قاسم بزند صفحه او را حذف می‌کنند. ما باید سازوکاری داشته باشیم که این اتفاقات برایمان رخ ندهد. باید بتوانیم برای دنیا روشنگری کنیم و با دنیا سخن بگوییم. اینها اتفاقاتی است که باید امروز رقم بخورد و این عرصه اصلی جنگ ما با دشمن است.

  یک گام هم از انتقام کوتاه نمی‌آییم

  وی با بیان اینکه امروز دشمن به بن بست رسیده است گفت: دشمن در نقطه‌ای قرار دارد که کاملاً کم آورده و اینکه این‌گونه حاج قاسم را ترور می‌کند نتیجه قرار داشتن دشمن در بن‌بست است. ما یک گام هم از انتقام سخت کوتاه نمی‌آییم و همه با هم انتقامی سخت و سنگین از دشمن می‌گیریم.

  در ادامه حسن پلارک رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات با اشاره به آخرین دیدارش با سردار سلیمانی گفت: دوشنبه هفته گذشته جلسه‌ای با سردار داشتیم که ایشان ساعت ۶ صبح قرار جلسه را با ما گذاشت. هنگامیکه در این ساعت در جلسه حاضر شدیم متوجه شدیم که سردار پیش از ما با شخص دیگری جلسه داشته و این نشانه پرکاری و پرتلاشی این سردار عزیز بود.

  وی ادامه داد: نمی‌دانم چرا در آن جلسه حرف‌های زیادی داشتم اما نتوانستم مطرح کنم. حتی سردار به من گفت: شما چرا چیزی نمی‌گویی. برخی نکات را به ایشان گفتم و سردار دستور پیگیری دادند. اما گفتند به فلانی می‌گویم کارها را پیگیری کند چون من خودم دیگر نیستم. حال نمی‌دانم منظور ایشان از این نیستم چه بود.

  خصوصیات اخلاقی سردار سلیمانی از زبان رئیس ستاد بازسازی عتبات

  پلارک با اشاره به خصوصیات اخلاقی سردار سلیمانی گفت: این سردار عزیز بسیار در کار جدی بود و با کسی شوخی نداشت و اگر کسی را بیشتر از بقیه دوست می‌داشت بر او بیشتر سخت می‌گرفت. اگر با کسی برخورد می‌کرد و احساس می‌کرد که طرف دچار رنجش شده به بهانه‌ای تلفن می‌زد و از دل او در می‌آورد. این اتفاق بارها برای من رخ داد و سردار در تماسی سعی می‌کرد نگذارد از او دلگیر باشم.

  سردار سلیمانی دنبال کسب رضایت دو نفر بود

  پلارک با اشاره به این که سردار سلیمانی همواره به دنبال کسب رضایت از دو نفر بود گفت: سردار همیشه می‌گفت اگر دو نفر از من رضایت داشته باشند در این دنیا مشکلی ندارم. یکی شهید پور جعفری و دیگری همسرم زیرا آن گونه که باید به خانواده رسیدگی نکردم.

  رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات با تشکر از وزیر آموزش و پرورش مبنی بر گنجاندن داستان سردار سلیمانی در کتب درسی گفت: این اتفاق مبارکی است زیرا سردار سلیمانی باید الگو و درسی برای آیندگان این کشور باشد.

  برچسب ها :

  نظرات