آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ , Monday 1 June 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 111267
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۴ دی, ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۴
 • شما اینجا هستید :سیاسی
 •   

  مجید انصاری:

  شهید سلیمانی مصداق عینی و عملی مالک اشتر بود

  عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: من شهید سلیمانی را مصداق عینی و عملی مالک اشتر می دیدم. بعد از اتمام جنگ هشت ساله هرگز به دنبال نام و نشان نرفت و همچنان شیدای دیدار دوست با ردای خونین شهادت بود.

  آوای شمال/ حجت الاسلام مجید انصاری عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و سخنگوی مجمع روحانیون مبارز، طی پیامی شهادت سردار سرافراز اسلام و انقلاب شهید سپهبد قاسم سلیمانی را تبریک و تسلیت گفت.

  به گزارش فارس، متن این پیام به این شرح است:

  بسم الله الرحمن الرحیم

  انا لله و انا الیه راجعون

  بالأخره برادر عزیزم حاج قاسم سلیمانی بعد از ۴۰ سال دلدادگی و بی قراری در وادی شهادت به آرزویش رسید. او گم شده خود را سنگر به سنگر در جبهه گسترده هشت سال دفاع مقدس جست و جو می کرد. او عاشق و فرمانبردار امام بود و در این مسیرتنها نبود. او رهبری روحی و فرماندهی عملیاتی هزاران جوان عاشق را در جبهه های حق علیه باطل عهده دار بود.

  ایمان راسخ، اخلاص، زهد و بی اعتنایی به دنیا، مهربانی و غمخواری مدام برای مردم، شجاعت کم نظیر و چیرگی و تجربه زیاد در فنون رزمی، از او فرماندهی محبوب، سیاستمداری باهوش و الگویی الهام بخش برای جوانان مؤمن و سلحشور ساخته بود.

  هر زمان که به دیدار او می رفتم، خصوصا آخرین دیدار، برق ایمان و شهادت را در نگاه و کلام آرام و دلنشینش حس می کردم. بدون مبالغه، من او را مصداق عینی و عملی مالک اشتر می دیدم. بعد از اتمام جنگ هشت ساله هرگز به دنبال نام و نشان نرفت و همچنان شیدای دیدار دوست با ردای خونین شهادت بود؛ و ایمان داشت که راه میانبر به خانه محبوب از میدان جنگ با دشمنان خدا و خلق خدا می گذرد که «انّ الْجَهادَ بابٌ مِنْ ابْوابِ الْجَنَّهِ فَتَحَهُ اللهُ لِخاصَّهِ اوْلِیائِهِ‌».

  لذا با دعوت دولت های اسلامی منطقه و به فرمان فرمانده معظم کل قوا، به یاری مسلمانان در نبرد علیه آمریکا، اسرائیل، داعش و دیگر راهزنان حق و عدالت شتافت و آنچنان جنگید که به اسطوره مقاومت، شجاعت و فرماندهی تبدیل گردید.

  بالأخره سحرگاه امروز به همراه جمعی از یاران و همرزمان در سرزمین حضرت مولی امیرالمؤمنین(ع) و دیگر امامان شهید به دست پلید دشمنان انسانیت، شیطان بزرگ آمریکا، مظلومانه و در عین حال سرافرازانه، همچون مولایش اباعبدالله الحسین(ع) به فیض شهادت نائل آمد و به خیل شهیدان و امام شهیدان حضرت روح الله پیوست.

  اینک بر کرانه یاد و خاطرات آن دریای مهربان و امواج خروشان «اشداء علی الکفار و رحماء بینهم»، ناباورانه شهادتش را تبریک و مصیبت جانکاه فقدان را به امت بزرگ اسلام، ملت شریف ایران، رهبر معظم انقلاب، خانواده سربلند و صبور آن شهید و مردم داغدار خطه استان کرمان تسلیت می گویم.

  برچسب ها :

  نظرات