آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ , Thursday 4 June 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 111245
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۴ دی, ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۲
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > اخبار استان
 •   

  جزئیات برگزاری مراسم بزرگداشت سردار سلیمانی در مازندران

  مراسم بزرگداشت مقام شامخ سردار شهید قاسم سلیمانی، شنبه‌شب بعد از نماز مغرب و عشا در حسینیه عاشقان ساری، یک‌شنبه ساعت ۱۰ تا ۱۲ صبح در مسجد امام رضا (‌ع) بوستان ولایت و بعد از خاک‌سپاری شهید در مصلی بزرگ ساری برگزار می‌شود.

  آوای شمال/ عصر دیروز همزمان با اولین روز از شهادت سردار شهید قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه کربلای مازندران، فرمانده  انتظامی مازندران،  نمایندگی ولی فقیه در سپاه کربلا، فرماندار و شهردار ساری در دفتر نماینده ولی فقیه در مازندران در خصوص برگزاری مراسم سپهبد سلیمانی در مرکز و شهرهای مختلف استان گردهم آمدند.

  آیت‌الله محمدباقر محمدی‌لائینی در ابتدای این جلسه اظهار کرد: با توجه به اینکه رهبر معظم انقلاب پس از انتشار خبر ناگوار سردار سلیمانی، به مدت سه روز عزای عمومی اعلام کردند، باید بدانیم مردم منتظر مراسمی هستند که عشق و احساسات‌شان را در این خصوص بروز بدهند.

  وی افزود: با اینکه خبر شهادت این شخصیت بزرگ کمی قبل از ظهر در بین همه مردم پخش شد، ‌ولی همگی شاهد حضور خودجوش و پرشور مردم در همه شهرهای استان مازندران بودیم، امیدواریم در مراسم تشییع ایشان هم حماسه بزرگی رخ دهد.

  محمدی‌لائینی خاطرنشان کرد: چهلمین روز از شهادت این شهید بزرگوار و دوستانش مراسم ۲۲ بهمن ما را پررنگ‌تر خواهد کرد، آثارش را در مجامع ملی و همگانی خواهیم دید،  وقتی شهدای بزرگی چون سردار می‌روند وظیفه ما پاسداشت آرمان و اهداف‌شان است.

  این مسؤول تصریح کرد: ‌پس از شهادت این دلیرمردان بار روی دوش ما سنگین‌تر و مسؤولیت‌مان بیشتر خواهد شد پس تلاش و انگیزه باید بیشتر باشد.

  در ادامه سردار محمدحسین بابایی فرمانده سپاه کربلای مازندران با اشاره به اینکه هدف از برپایی این جلسه اتحاد و مشورت برای بزرگداشت نام و خاطره سردار شهید قاسم سلیمانی است، اظهار کرد: به عقیده من برنامه‌ریزی برگزاری سه روز مراسم و ادامه آن تا اربعین این شهید باید صورت بگیرد.

   وی اضافه کرد: مردم به‌خاطر علاقه و محبت وافر به این شخصیت بزرگ، در جاهای مختلف به‌صورت خودجوش مراسم دارند، ولی موضوع مهم برنامه‌ریزی همگام در کل استان مازندران است.

  سپس سردار سیدمحمود میرفیضی فرمانده انتظامی مازندران افزود: باید سه مراسم تلفیقی در مرکز استان برگزار شود، تعدد برنامه‌ها مهم نیست، کیفیت و حضور با هم اهمیت دارد، سردار شهید سلیمانی گردن همه ما حق دارد و باید این حق را ادا کنیم.

  به گزارش فارس؛ در انتهای این جلسه در پی جمع‌بندی اظهارنظر مسؤولان تصمیم برای برگزاری سه مراسم بزرگداشت مقام شامخ سردار شهید قاسم سلیمانی گرفته شد که به شرح زیر است؛

  *مراسم اول؛ شنبه‌شب بعد از نماز مغرب و عشا در حسینیه عاشقان ساری

  *مراسم دوم؛ یک‌شنبه ساعت ۱۰ تا ۱۲ صبح در مسجد امام رضا (‌ع) بوستان ولایت

  *مراسم سوم؛ بعد از خاک‌سپاری شهید در مصلی بزرگ ساری

  برچسب ها :

  نظرات