آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹ , Thursday 28 May 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 111152
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۷ دی, ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۸
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  ۴۵۹ نفر در سوادکوه بی‌سواد هستند

  مدیر آموزش و پرورش شهرستان سوادکوه با اشاره به پرداخت مالی برای سواد‌آموز و مربی از بی‌سوادی 459 نفر در سن 10 تا 49 سال سوادکوه خبر داد.

  آوای شمال/ موسی لیانی در جمع نمازگزاران جمعه زیراب سوادکوه با اشاره به اینکه مأموریت همیشگی سواد‌آموزی، ریشه‌کنی بی‌سوادی است، گفت: سواد‌آموزی وظیفه ذاتی آموزش و پرورش است و مدیران مدارس موظف هستند تا والدین بی‌سواد دانش‌آموزان را شناسایی، دعوت و اقدام به تشکیل کلاس کنند.

  مدیر آموزش و پرورش شهرستان سوادکوه، بی‌سواد را آسیب‌دیده، آسیب‌پذیر و آسیب‌رسان توصیف کرد و افزود: بی‌سواد از فرصت‌ها استفاده نکرد و نیازمند توجه است و در حوادث آسیب می‌بینند.

  وی با گرامیداشت ۷ دی‌ماه سالروز تشکیل نهضت سواد‌آموزی به فرمان امام خمینی(ره) در سال ۱۳۵۸، خاطر نشان کرد: استان مازندران با ۹۷ و ۶۳ صدم درصد رتبه اول باسوادی کشور را به خود اختصاص داد.

  لیانی با اشاره به اینکه جمعیت رده سنی ۱۰ تا ۴۹ سال به عنوان جامعه هدف سواد‌آموزی ما هستند و شهرستان سوادکوه رتبه سوم باسوادی استان را با ۹۸ و ۲۹ صدم درصد دارد، اظهار کرد: یک و ۷۱ درصد جمعیت ۱۰ تا ۴۹ سال سوادکوه بی‌سواد هستند که بر طبق سرشماری سال ۱۳۹۵ تعداد ۴۵۹ نفر هستند.

  وی از دوره‌های سواد‌آموزی، تحکیم و انتقال خبر داد و با اشاره به اینکه دوره سواد‌آموزی با ۴۰۰ ساعت آموزش و پرداخت مبلغ ۸۳۶ هزار تومان به ازای هر قبولی و دوره تحکیم سواد با ۲۰۰ ساعت آموزش و پرداخت مبلغ ۱۶۱ هزار تومان به ازای هر قبولی و دوره انتقال با ۸۰۰ ساعت آموزش با پرداخت ۱۶۷ هزار و ۲۰۰ تومان به ازای هر سواد‌آموزی است.

  مدیر آموزش و پرورش شهرستان سوادکوه از مصوبه شورای پشتیبانی سواد‌آموزی کشور برای پرداخت مبلغ ۱۶۷ هزار و ۲۰۰ تومان برای هر سواد‌آموزی که بتواند در آزمون سواد‌آموزی قبول شود، خبر داد و گفت: خواستار همکاری ادارات، نهاد‌ها، دهیاری‌ها و شوراها برای معرفی بی‌سواد‌ها با اعلام شماره ملی آنها هستیم.

  برچسب ها :

  نظرات