آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ , Friday 5 June 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 110972
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳ دی, ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۷
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  دلیل دود سیاه در مرکز استان مازندران

  عصر امروز ساکنان منطقه دخانیات و حومه ساری، دود سیاهی را در آسمان مشاهده کردند که هرچه زمان می‌گذشت، بر وسعت این دود افزوده می‌شد.

  آوای شمال/ عصر امروز ساکنان منطقه دخانیات و حومه مرکز استان دود سیاهی را در آسمان مشاهده کردند که هرچه زمان می‌گذشت بر وسعت این دود افزوده می‌شد.

  این موضوع نگرانی‌های بسیاری ایجاد کرد؛ چرا که بعد از حریق مسجد جامع ساری مردم نگران شدند و تصور بیشترشان این بود یا کارخانه دخانیات و یا قطار راه‌آهن که در این مسیر وجود دارد دچار حریق شده است.

  سرپرست ایستگاه شماره ۳ سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ساری درباره دلیل دود سیاه در گفت‌وگو با فارس، اظهار کرد: دلیل آن حریق ضایعاتی لاستیک در بلوار عسگری محمدیان بوده است.

  شعبان‌نژاد افزود: این حادثه ساعت ۱۵:۵۰ توسط شهروندان به سامانه ۱۲۵ اطلاع داده شد و دقایقی بعد ماموران آتش‌نشانی در محل حادثه حضور پیدا کرده و نسبت به مهار آن اقدام کردند.

  وی گفت: دلیل بروز حریق در حال بررسی است.

  سرپرست ایستگاه شماره ۳ سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ساری با هشدار مراقبت بیشتر، خاطرنشان کرد: در صورت افزایش سطح حریق احتمال سرایت آن به  منازل و خودروها در مجاورت وجود داشت که ضرورت مسائل و نکات ایمنی را جدی بگیرند.

  به گزارش فارس، از حادثه آتش‌سوزی و تبعات آن بگذریم، مشکلات حاصل از آلودگی زیست محیطی به طور حتم تبعات ناگواری در پی خواهد داشت.

  در کشور ما قوانینی در زمینه مالیات بر کربن نداریم تا صنعت‌گران و کشاورزان ما ملزم به رعایت نکات زیست محیطی شوند و گازهای گلخانه‌ای را به مقدار کمتری در اتمسفر رها کنند ولی در فصل برداشت محصولات شاهد آتش زدن مزارع و حوادثی از این دست هستیم درحالی‌که برخی از مدارس کشور این روزها به دلیل آلودگی هوا تعطیل است که باید جدی گرفته شود.

  برچسب ها :

  نظرات